Mobil Ağustos 14, 2021 18:57

TikTok Z Kuşağını Üzecek Kararını Açıkladı

7'den 70'e herkesin severek kullandığı TikTok bugün ilginç kararını açıkladı. Z kuşağını yakından ilgilendiren bu haberin detayları burada.
TikTok Z Kuşağını Üzecek Kararını Açıkladı

Popüler kısa video paylaşım hizmeti TikTok platformun gençler için güvenliğini ve gizliliğini iyileştirmesi gereken yeni önlemleri açıkladı. Yapılan bu değişikliklerden belki de en ilginci, yeni anında bildirim politikası olacak Geliştiriciler, sosyal ağların uykularını olumsuz etkilememesi için gençlerin sosyal ağlara karşı daha sağlıklı bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak istediklerini belirtiyor.

TikTok Z kuşağı için kararını açıkladı

Çocuk doktorlarının tavsiyelerine göre popüler vide polaformu, kullanıcı 13-15 yaşındaysa 21:00’den sonra push bildirimleri göndermeyi durduracak ve 16-17 yaşlarındaki gençler 22:00’den sonra bildirimleri almayı bırakacak.

TikTok’un getirdiği bir diğer değişiklik, 16-17 yaş arasındaki gençlerin video indirmelerinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamalarına izin vermek. Varsayılan olarak, gençler tarafından yüklenen videoları indirme özelliği kapalı olacak. Ancak bunu dilediğiniz zaman açabileceksiniz.

16 yaşından küçük kullanıcılar için başkalarının videolarını yüklemesine izin verme seçeneği tamamen devre dışı olacak ve etkinleştirilmeyecek. 16 yaşından küçük gençler de artık bir video yayınlarken, o videoyu kimin görüntülemesine izin verildiğini soran bir açılır pencere görecek. Kimin görüntülemesine izin verildiği açıkça belirtilmeden video yayınlanmayacak.

TikTok Hikayeler

Son olarak popüler video platformu, 16 ila 17 yaş arasındaki kullanıcılar için varsayılan olarak doğrudan mesajlaşmayı kapatıyor. Geçtiğimiz yıl TikTok’un 16 yaşın altındaki kullanıcı hesapları için mesajlaşmayı tamamen devre dışı bırakması platformda bu tip önlemlerin alınacağının bir işaretiydi. TikTok’un gençleri ve özellikle çocukları korumak için aldığı aksiyonlar oldukça sevindirici. Umarız içeriklere de en kısa sürede el atılır ve bir kuşağın kendinden geçip apolitik yetişmesinin önüne geçilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.