Xiaomi Ağustos 13, 2021 10:29

Xiaomi Mi Mix Fold 2 Geliyor! Samsung İşine Bak!

Xiaomi'nin yeni gizemli telefonu ortaya çıktı. Xiaomi Mi Mix Fold 2 olacağı söylenen bu telefon çok can yakacak gibi görünüyor.
Xiaomi Mi Mix Fold 2 Geliyor! Samsung İşine Bak!

Teknolojinin öncü isimlerinden olan Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ekran altı kamera teknolojisine sahip Xiaomi Mi Mix 4 modeli ile karşımıza çıkmıştı. 2021’e bomba gibi giriş yapan firma durmaya hiç niyetli değil. Bugün gelen bilgilere göre Xiaomi Mi Mix Fold 2 çok yakında bizlerle birlikte olacak. Bunu biz demiyoruz Digital Chat Station diyor.

Xiaomi Mi Mix Fold 2 2022 demeden gelecek

Sızıntıları ile ünlü olan Digital Chat Station; Xiaomi’nin 21081118SC model numarasına sahip yeni telefonu hakkında detayları paylaştı. DCS’ye göre bu telefonda 120W kablolu ve 50W kablosuz hız şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli bataryanın kullanılacağını belirtiyor.

Telefonun kalbinde ise Snapdragon 888 yer alacak. Yonga seti tercihi Xiaomi’nin yeni telefonunu ele veriyor diyebiliriz. Mi Mix 4’te Snapdragon 888 Plus kullanan firma, muhtemelen katlanabilir telefonunda fiyatı biraz daha uygun tutmak için Snapdragon 888 kullanacak. 120 Hz tazemeli ekran ile geleceği söylenen bu telefonda 108 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameranın yer alacağı da söyleniyor.

2021’in son çeyreğinde tanıtılacağı söylenen Mi Mix Fold 2’de ayrıca ekran altı kamera teknolojisinin de yer alması bekleniyor. Samsung’un Galaxy Z Fold 3 modeline rakip olacak olan bu model, uygun fiyatı ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi Z Fold 3’te 4 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera yer alıyor. Eğer Xiaomi çıtayı yükseltebilirse katlanabilirinde 20 Megapiksellik kamerasını kullanabilir.

Xiaomi Mi Mix Fold 2

Fiyat konusunda 1.500 doların üzerinde olacağına kesin gözüyle baktığımız Mi Mix Fold 2’nin katlanabilir telefon sektöründe önemli bir oyuncu olacağını düşünüyoruz. Henüz yeni ve fantastik telefonlarını Türkiye pazarına getirmeyen Xiaomi, muhtemelen önümüzdeki yıl bu canavarlarını ülkemizde de satışa sunacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.