WhatsApp Ağustos 13, 2021 11:59

WhatsApp’ın Yeni Özelliği İlk Olarak Galaxy Z Fold 3’te!

WhatsApp'ın yeni özelliği için bugün müjdeli haber geldi. Bu özellik ilk olarak katlanabilir telefon Galaxy Z Fold 3'te kullanılacak.
WhatsApp’ın Yeni Özelliği İlk Olarak Galaxy Z Fold 3’te!

WhatsApp, son birkaç aydır, kullanıcıların sohbet geçmişlerini Android ve iOS telefonlar arasında aktarmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyordu. Bu özellik nihayet halka açılmaya başladı. Ancak WhatsApp‘ın yeni özelliği şimdilik sadece Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3‘te kullanılabilecek. İlerleyen dönemlerde diğer Android telefonlara da bu özelliğin geleceği söyleniyor.

WhatsApp sohbet geçmişinizi Android telefonlar arasında veya iOS akıllı telefon arasında taşımak kolay bir işlem olsa da, sohbet geçmişini bir Android telefondan iOS telefona veya tam tersi şekilde aktarmanın kolay bir yolu yoktu. Bu, WhatsApp’ın platformlar arası bir sohbet geçmişi aktarımı özelliği üzerinde çalıştığına dair söylentilerin su yüzüne çıkmasının neden bu kadar önemli olduğunu açıklıyor.

WhatsApp'ın Yeni Özelliği

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliği sırasında yaptığı birçok duyuru arasında Smart Switch uygulamasıyla, Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 için sohbet geçmişi aktarımlarını sağlayan bir ortaklıktan bahseden de vardı. iPhone, WhatsApp sohbetlerini iki yeni Galaxy katlanabilir akıllı telefondan herhangi birine güvenli bir şekilde aktarabilecek.

WhatsApp’a göre, özellik önümüzdeki haftalarda Android 10 ve sonraki sürümleri çalıştıran diğer Samsung akıllı telefonlarda kullanıma sunulacak. Ancak, diğer tüm Android telefonlar ve iOS cihazlar için geniş kapsamlı sunumun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği belli değil.

Gizlilik politikası yüzünden eleştirilen ve bu süreçte müşterilerini Telegram ve Signal‘e kaptıran WhatsApp, yeni özellikleri ile müşterilerini geri kazanmak istiyor. Bu süreçte birbirinden faydalı özelliklerin uygulamaya eklendiğini görmüştük. İlerleyen dönemde bakalım WhatsApp’a ne gibi özellikler gelecek. Bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.