Mobil Ağustos 13, 2021 18:54

Samsung Katlanabilir Telefon Satışları ile Şahlanacak

Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 modellerini tanıtan Samsung katlanabilir telefon satışları konusunda büyük bir kozu eline almış gibi görünüyor.
Samsung Katlanabilir Telefon Satışları ile Şahlanacak

Samsung katlanabilir telefon furyasını başlatan ilk firma olmuştu. Bu süreçte farklı farklı modeller üreten Güney Koreli firma, yapılan son araştırmalara göre bu alandaki telefon satışları ile kasasını dolduracak. Fold ve Flip serisi yüksek fiyatlarına rağmen firmanın yüzünü güldürebilirse bu büyük bir başarı olur.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde düzenlediği Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde sadece yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3’ü duyurmakla kalmadı, aynı zamanda bu yıl kaç adet katlanabilir akıllı telefon satmayı planladığını da açıkladı.

Samsung katlanabilir telefon satışları ile rekor kırabilir

Güney Koreli teknoloji devi, bu yılın sonuna kadar yaklaşık 6.5 milyon katlanabilir akıllı telefon satmayı planlıyor. Satışların çoğunun henüz satışa çıkmamış olan Samsung Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3’ten gelmesi muhtemel görünüyor.

2019 yılında şirketin yalnızca 700 bin Galaxy Z Fold sattığını açıkladı. Ancak şimdi Samsung’un ürün yelpazesinde önemli ölçüde daha fazla modeli olduğunu belirtmekte fayda var. Fiyatlandırma kullanıcılar için bu süreçte daha cazip hale geldi. Özellikle Flip serisinin fiyatları Samsung’un gizli silahı olmasını sağlayacak.

Şirketin bu yıl amiral gemisi Galaxy Note serisini piyasaya sürmediğini de eklemekte fayda var. Bu nedenle yılın ikinci yarısında odak noktası yeni katlanabilir telefonlar olacak.

Samsung katlanabilir telefon

Samsung şu anda katlanabilir akıllı telefon pazarına hakim durumda. Analistlere göre şirket, bu segmentte yeterli rekabetin olmaması nedeniyle önümüzdeki yıllarda liderliğini sürdürecek. Güney Koreli şirket bu pazarda ilk sırayı aldıktan sonra aktif olarak katlanabilir akıllı telefonları ana akım haline getirmeye çalışıyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G, ABD’de 1.800 dolardan, Galaxy Z Flip3 ise 1.000 dolardan başlıyor. Bu fiyatlara rağmen Samsung 6.5 milyon satış bandını yakalayabilirse bu alandaki egemenliğini bir kez daha kanıtlayacak. Bakalım evdeki hesap çarşıya uyacak mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.