Akıllı Telefon Ağustos 13, 2021 11:52

Samsung Android 11 Güncellemesini Bazı Modeller İçin Ertelemiş Görünüyor

Samsung Android 11 güncellemesinin dağıtımını tamamlamak üzere. Son birkaç model için güncelleme eylül ve ekim ayına ertelenmiş görünüyor.
Samsung Android 11 Güncellemesini Bazı Modeller İçin Ertelemiş Görünüyor

Samsung Android 11 güncellemesinin dağıtım sürecinin tamamlamak üzere. Son olarak güncelleme alacak sadece birkaç giriş seviyesi telefon kaldı. Birazdan sözünü edeceğimiz bu telefonlar bazı bölgelerde Android 11 güncellemesini almaya başladı. Fakat söz konusu Türkiye olduğunda güncellemenin biraz daha ötelendiğini gördük.

Samsung Türkiye’nin resmi güncelleme yayın organı olan guncelmiyiz.com sitesini ziyaret ettiğimizde Galaxy A10 ve Galaxy A02 için güncellemenin eylül ayına ertelendiğini gördük. Hatta Galaxy A02 için güncelleme ekim ayına da sarkabilir. Güncellemenin dağıtımına dair yeni bir gelişme yaşandığı takdirde sizlere aktaracağız. Şimdi Samsung cephesinde Android 12 güncellemesi hakkında yaşanan son gelişmelere göz atalım.

Samsung cephesinden beklenen Android 12 / One UI 4.0 açıklaması kısa süre önce yapıldı. Samsung Topluluk Sayfası’dan yapılan açıklamaya göre OneUI 4.0 beta programı her an başlayabilir. Yapılan bilgilendirmede ayrıca Android 12 / One UI 4.0 güncellemesinin ilk olarak Galaxy S21 serisine sunulacağından söz ediliyor.

Sevindirici olan gelişme geçen yıllarla kıyaslandığında Samsung’un beta çalışmalarını daha erken başlatacak olması. Galaxy S20 serisi için Android 11 / One UI 3.0 beta çalışmaları geçen yıl eylül ayında başlatıldı. Galaxy S21 serisi için beta programının erken başlaması resmi güncellemenin de erken yayınlanacağı anlamına geliyor.

Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Note 20 serisinin de One UI 4.0 beta programına dahil edilmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.