Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 13, 2021 14:24

iPhone 13 Batarya Konusunda Sevindirecek

Apple'ın yeni gözdeleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre iPhone 13 batarya konusunda kullanıcılarını sevindirecek.
iPhone 13 Batarya Konusunda Sevindirecek

Apple, Eylül ayında karşımıza merakla beklenen iPhone 13 serisi ile çıkacak. Dört farklı model tanıtacak olan firma bu yıl görünüşe göre pil konusunda bizleri sevindirecek. iPhone 13 batarya konusunda Apple’ın kötü şöhretinden kurtulmasını sağlayacak gibi görünüyor. Tayvanlı şirket TrendMicro da artacak pil kapasitesi ve yeni cihazların fiyatı hakkındaki bilgileri doğruladı.

TrendMicro’ya göre Apple’ın yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonları önemli donanım yükseltmelerine sahip olacak. Her şeyden önce, 5 nanometre üretim süreci ile üretilen Apple A15 yonga seti bu ailede yer alacak. Apple A15 hem performans hem de güç tüketimi konusunda iPhone 13’ü şahlandıracak.

TrendMicro, iPhone 13 serisi akıllı telefonun ABD dışında mmWave 5G aralığını destekleyeceğini de doğruladı.  Önceki verilere göre, iPhone 13 Pro Max 4352 mAh kapasiteli batarya  aynı ekranlara sahip 13 ve 13 Pro 3095 mAh batarya ile gelecek. Bu bataryalar 12 Pro Max’te 3687 mAh ve 12/12 Pro’da ise 2815 mAh kapasitesindeydi. 13 Mini ise 2406 mAh kapasiteli batarya ile gelecek. 12 Mini’de ise bu kapasite 2227 mAh’tı.

iPhone 13 fiyatı

Kaynak ayrıca yeni iPhone 13’ün 25W hızlı şarj teknolojisini destekleyeceğini belirtiyor. Aynı zamanda, Apple sadece 20W kapasiteli bir şarj cihazı satmasına rağmen, iPhone 12, 22W şarjı destekliyor. Ayrıca iPhone 13’ün bir lazer telemetre ile donatılacağı da doğrulanıyor.

Tasarıma gelince, daha küçük bir çentik ve daha büyük lensler yeni seride kullanılacak. Ancak ana tasarım 12 serisi ile hemen hemen aynı olacak. Ekran tazelemesinde ise sadece Pro modellere özel 120 Hz ekranların kullanılacağı söyleniyor. Ana ve mini model ise muhtemelen 60 Hz ekran ile gelecek.

Yine Pro modellere özel olarak 1 TB dahili depolama biriminin yer alacağı da söyleniyor. Bunun fiyatı maalesef ki katlanabilir telefonların seviyesinde olacak. Türkiye’de zamlı fiyatları ile satılacak olan yeni seri, iPhone almanın artık bir hayalden ibaret olduğunu kantılayacak…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.