Akıllı Telefon Ağustos 13, 2021 12:55

Honor Magic 3 İçin Android Müjdesi!

Honor Magic 3 serisi Android 11 sürümüyle geliyor. Şirket cephesinden gelen açıklamalar serinin en az iki güncelleme alacağı yönünde.
Honor Magic 3 İçin Android Müjdesi!

Honor kısa süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte Honor Magic 3 serisinin resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Magic 3 serisi, Android 11 tabanlı Magic UI 5.0 kullanıcı arayüzü ile kutudan çıkacak. Telefonlar ayrıca Google Olay Store ve diğer Google uygulamaları ön yüklü olarak piyasaya sürülecek. Peki Honor’un güncelleme stratejisi nasıl olacak?

Magic 3 modellerinin yalnızca bir büyük işletim sistemi güncellemesi alacağı bazı haberlere konu oldu. Android Authority sitesine konuşan Honor CEO’su George Zhao, Magic3 serisinin en az iki büyük Android işletim sistemi yükseltmesi alacağını açıkladı. CEO’nın açıklamalarına göre seri Android 13 güncellemesini alacak, hatta başka bir yükseltme daha gerçekleşebiliyor. Yine Magic 3 serisi için güvenlik odaklı güncellemelerin de en az 3 yıl sürmesi bekleniyor.

Honor CEO’su ayrıca Magic3 serisinde neden ekran altı kamera teknolojisinin kullanılmadığına dair gelişmelere açıklık getirdi. CEO, özçekimler ve görüntülü aramalar sırasında ışık geçirgenliğinin ekran altı kamera teknolojisindeki en büyük zorluk olduğunu iddia etti. Şirket, araştırmasında bazı siyah ışık durumlarında birçok görüntü efektinin kabul edilemez olduğunu buldu. Bu nedenle, kapsamlı bir değerlendirmenin ardından Magic 3 serisinde ekran altı kamera kullanılmamasına karar verildi.

Honor Magic3 serisinin küresel çaptaki satış takvimiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmış değil. Dünya çapında 50’den fazla ülkede faaliyetlerine devam eden Honor dileriz orta üst segment telefonları Honor 50 ve Magic3 serisini ülkemize getirir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.