Oyun Haberleri Ağustos 13, 2021 11:23

GTA Oyunları Yeni Grafikler ile Geliyor

Rockstar Games, sevilen GTA oyunları için düğmeye bastı. GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas yenilenmiş grafikleri ile geliyor.
GTA Oyunları Yeni Grafikler ile Geliyor

Aylarca süren söylentiler ve spekülasyonlardan sonra güvenilir kaynak olan Kotaku, Rockstar Games’in sevilen GTA oyunları için düğmeye bastığını açıkladı. Kotaku’nun haberine göre serinin sevilen oyunları yakında yeni nesil konsollara yeni grafikleri ile gelecek.

Sevilen GTA oyunları yenilenmiş grafikleri ile geliyor

Geçen yıl, Twitter, Reddit ve çeşitli kaynaklarda Rockstar’ın, PS2 döneminde çıkan Grand Theft Auto oyunlarının yeniden yapımları üzerinde çalıştığına dair söylentiler dönüyordu. Bu söylentiler sadece Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive, klasik GTA modlarını internetten kaldırmak için DMCA yayından kaldırmalarını kullanırken yayıncının geliştirme aşamasında üç remastered oyunu olduğunu duyurdukça popülerlik kazandı. Artık bunlar söylentiden ibaret olmayacak ve gerçeğe geçirilecek gibi görünüyor.

Kotaku, bu yeniden düzenlenmiş oyunlar ve gelecekteki GTA yeniden sürümleri hakkında Rockstar ile konuşmuş. Kotaku’ya göre Rockstar, Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto Vice City ve Grand Theft Auto San Andreas’ın remastered sürümlerini aktif olarak geliştiriyor. Bu oyunların üçü de Unreal Engine kullanılarak yeniden düzenleniyor ve “yeni ve eski grafiklerin” bir karışımı olacak.

Oyunlardan bir kesit gördüğünü iddia eden bir kaynak, görsellerin klasik bir GTA oyununun yoğun şekilde değiştirilmiş bir versiyonunu hatırlattığını söylüyor. Oyunların kullanıcı arayüzü de güncelleniyor, ancak aynı klasik stili koruyacak. Şimdilik oyun hakkında hiçbir ayrıntı paylaşılmadı.

GTA Oyunları

Söylentilere göre yenilenmiş sürümler Ekim veya kasım başı PlayStation, Xbox, Switch, PC, Stadia ve mobil için gelecek. Muhtemelen yenilenmiş sürümler tam oyun parasında çıkmayacak. Bunun yerine 39.99 dolardan satışa sunulacağını düşündüğümüz yenilenmiş sürümler GTA 6’yı bekleyenlerin bir süre daha oyalanmasını sağlayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.