Mobil Ağustos 13, 2021 12:21

Apple iPhone 13 ile Tasarruf Edecek

Eylül ayındaki etkinliğe sayılı günler kala yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Söylentilere göre Apple iPhone 13 ile tasarruf edecek.
Apple iPhone 13 ile Tasarruf Edecek

Teknoloji dünyasının gözü kulağı Eylül ayındaki iPhone 13 etkinliğinde. Etkinliğe günden güne yaklaştığımız bugünlerde, yeni modeller hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgilere göre; Apple iPhone 13 ailesinden tasarruf etmek için yeni bir yola başvuracak.

Apple iPhone 13 serisi ile kemer sıkma politikası uygulayacak

The Elec’e göre Apple, iPhone 13 için kamera modüllerinin üretim sürecini değiştirdi. Geçen yıla kadar Apple, tedarikçileri LG InnoTek, Sharp ve O’Film’den önceden birleştirilmiş ve daha sonra kuruluma tabi tutulan ikili ve üçlü kamera modülleri satın almıştı. Şimdi ise kaynak, Güney Koreli tedarikçi Hyvision System’in Focxonn’a “kamera modülü test ekipmanı” sağlayacağını ortaya çıkardı.

Bu ekipman, çeşitli kamera sensörlerinin eksenlerinin hizalamasını kontrol etmek için kullanılacak. Bu, Apple’ın artık monte edilmiş kamera modülleri almayacağını, ancak ayrı kamera sensörleri satın alacağını ve Focxonn’un üretim hatlarında birleştireceğini gösteriyor. Sızıntı kaynağı, bu kararın tasarruf etmek için alındığını da ekliyor.

Apple iPhone 13 Pro Max

Hyvision, kamera ve uçuş süresi 3D sensör kitlerini LG InnoTek’e ve Foxconn için hizalama kitlerini tedarik edecek. Ekipman, geniş açılı, ultra geniş açılı ve telefoto kameraların optik eksenlerinin doğru hizalanıp hizalanmadığını kontrol ediyor.

Apple’ın tedarikçilerinden 90 milyon iPhone 13 üretmeye yetecek kadar parça sipariş ettiği söyleniyor. Elec, bunun geçen yıl iPhone 12 için sipariş ettiğinden yüzde 20 daha fazla olduğunu belirtiyor. Bu yıl karşımıza yine dört farklı model ile çıkacak olan Cupertinolu firma, daha küçük çentik ve daha büyük lensler ile iPhone’ları coşturmaya çalışacak. Ekran tarafında ise Pro modellerinde 120 Hz’lik ekran kullanacak olan Apple’ın, her zaman açık ekrana da destek vermesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.