Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 12, 2021 18:52

Twitter Tasarımı Etkili Değişiklikler Aldı

Twitter tasarımı bugün küçük ama etkili değişiklikler ile güncellendi. Yeni tasarım artık daha sade bir deneyim sunuyor. İşte detaylar.
Twitter Tasarımı Etkili Değişiklikler Aldı

Son birkaç aydır Twitter, platformlarında bir dizi daha küçük görsel değişiklik ve güncelleme sunuyordu. Bugün iste Twitter tasarımı küçük ama etkili bir güncelleme aldı. Son güncelleme ile birlikte Twitter’ın fontu değişti ve Chirp adı verilen okunabilirlik konusunda da çok iyi olan bir fonta sahip oldu. Ayrıca yeni renk paleti de uygulamaya ekleniyor.

Hatırlayacağınız üzere mikroblog sitesi ilk olarak Ocak ayında ‘Chirp’ yazı tipini tanıtmıştı. Şimdi ise web ve uygulamada platform genelinde kullanıma sunmaya başladı. Bununla birlikte, batı dilindeki tüm metinler artık sola hizalanarak okumayı kolaylaştırıyor.

Renkler, yüksek kontrastlı ve çok daha az mavi olacak şekilde güncellendi. Bu, ideal olarak platformda oluşturulan ve paylaşılan fotoğraflara ve videolara odaklanmayı kolaylaştırıyor. Düğmeler de yüksek kontrastlı bir renk paletine güncelleniyor. Son olarak, Twitter, gereksiz gri arka plan ayırıcı çizgiler gibi birçok görsel dağınıklığı kaldırıyor ve ayrıca metnin daha kolay okunmasını sağlamak için alanı artırıyor. Bu yeni tasarımın iOS, Android ve web sürümünde geçerli olduğunu belirtelim.

Twitter Tasarımı

Twitter Blue adı verilen ve şimdilik Kanada’da test edilen ücretli sürüm ile birlikte kişiselleştirme konusunda daha fazla seçenek sunuluyor. Bu özelliğin yıl sonuna kadar dünya genelinde de kullanıma sunulması bekleniyor. Ancak Blue özelliği şimdilik App Store’da aylık 8.99 TL olarak gösteriliyor. Muhtemelen ülkemizin ekonomik durumunu göz önünde bulunduracak olan Twitter bu fiyatta büyük bir indirim yapacaktır. Umarız ücretli üyeliğin fiyatı 2.99 TL gibi ideal bir seviyede tutulur ki herkes bu sisteme üye olabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.