Akıllı Saat Ağustos 12, 2021 12:29

Galaxy Watch 4 Serisinde Şaşırtıcı iPhone Gelişmesi

Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatler tanıtıldı, fakat saatler sürpriz bir şekilde iPhone modelleriyle uyumlu bir şekilde çalışmayacak.
Galaxy Watch 4 Serisinde Şaşırtıcı iPhone Gelişmesi

Dün duyurulan Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch4 Classic, Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen Wear OS 3‘ü çalıştırıyor. Ancak öncekilerden farklı olarak Samsung’un yeni akıllı saatleri iOS ve iPhone ile uyumlu değil. Bu gelişme, Samsung Galaxy Watch 4 serisi kullanıcılarının giyilebilir cihazlarını bir iPhone ile eşleştiremeyecekleri anlamına geliyor . Samsung ayrıca yeni akıllı telefonların yalnızca Android 6.0 veya üzeri sürüm çalıştıran akıllı telefonlarla eşleştirilebileceğini şart koştu.

Samsung ayrıca cihaz aktivasyonunun yalnızca Google Mobil Servislerini (GMS) destekleyen ve cihazda Play Servisleri ve Play Store’un yüklü olduğu akıllı telefonlara yapılabileceğini belirtti.

Samsung Galaxy Watch 4

Samsung’un eski saatlerinde ise iOS uyumluluğu devam edecek. 2016 yılında piyasaya sürülen Gear 2 sonrası Samsung akıllı saatlerde iOS desteği sağlanmaya başlandı. Galaxy Watch 4 serisine kadar da bu destek devam ettirildi.

Peki bundan sonraki tüm WearOS ile çalışan giyilebilir cihazlarda iOS desteği olmayacak mı? Google’dan konu hakkında bir açıklama gelir diye düşünüyoruz. Açıklama gelmediği takdirde WearOS’lu tanıtılan yeni cihazlarda iOS desteği olup olmadığını tanıtım etkinliklerinde öğreneceğiz.

Milyonlarca iPhone kullanıcısı var ve tüm bu kullanıcılar Apple Watch sahibi olmak zorunda değil. Pek çok kullanıcı kare tasarım yerine yuvarlak kadranlı saat kullanmak istiyor ve iPhone kullanıcısı olsa bile tercihini farklı markadan yana kullanabilmekte. Rakibiniz bile olsa iPhone gerçeğini görmezden gelemezsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.