Akıllı Telefon Ağustos 12, 2021 10:20

Android 12 Güncellemesine Son Bir Adım Kaldı

Android 12 beta 4 güncellemesi Pixel telefonlar için yayınlandı. Son beta sürümü sonrası kararlı güncellemeye bir adım kaldı.
Android 12 Güncellemesine Son Bir Adım Kaldı

Gerçek tam kararlı Android 12 sürümünden potansiyel olarak sadece bir ay kadar uzaktayız. Google, yaklaşık dört hafta sonra Android 12’nin son beta güncellemesini dağıtmaya başladı. Yani Android 12’nin tüm API’leri ve tüm işlevleri tamamlanmıştır. Bu nedenle, yazılım geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemiyle tam uyumluluk açısından test etmeleri için Android12 Beta 4 şiddetle tavsiye edilmekte.

Bir aksilik yaşanmadığı takdirde Android12 eylül ayı içerisinde resmi olarak yayınlanacak. Alt bölümde yer verdiğimiz Pixel telefonlar güncellemeyi alacak ilk modeller olacaklar.

  • Google Pixel 3
  • Google Pixel 3 XL
  • Google Pixel 3a
  • Google Pixel 3a XL
  • Google Pixel 4
  • Google Pixel 4 XL
  • Google Pixel 4a
  • Google Pixel 4a (5G)
  • Google Pixel 5

Android’in en son gizli sırrı iki unsur içeriyor: Materyal You (Kişiselleştirilebilir Tasarımlar) ve 12 sayısı. Bu yılki Paskalya yumurtası, Google’ın yeni tema motorunun gerçekten ne kadar mükemmel olduğunu göstermek için tasarlandı. Hangi duvar kağıdını seçerseniz seçin, hareketli saat renklerini arka planınızdan çekecektir.

Ayarlar uygulamasına gidip “Telefon hakkında” ve ardından “Android sürümü”nü açarak diğer sürümlerde olduğu gibi Android 12’nin paskalya yumurtasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfadan, paskalya yumurtası görünene kadar “Android sürümü” ne dokunun.

Hangi duvar kağıdını kullanırsanız kullanın, saati 12’ye ayarlayarak Google’ın Paskalya yumurtasındaki son sırrın kilidini açabilirsiniz. Ana sayfaya eklenen saat widget’inde akrep ve yelkovan tam 12’nin üzerine geldiğinde Android 12 logosu canlanıyor.

Android 12’nin yıllardır mobil platforma yönelik en büyük güncellemelerden birini sağlayacağını söyleyebiliriz. Muhtemelen alıştığınızdan çok farklı görünüyor. Nefret edebilir veya sevebilirsiniz, bu aşamada her iki şekilde de fikir birliği yok gibi görünüyor. Ancak yeni şeyler genellikle bir miktar eleştiriyi beraberinde getiriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.