Akıllı Telefon Ağustos 11, 2021 12:54

OnePlus Nord 2 İçin Can Sıkan Gelişme! Yine mi Patladı?

OnePlus Nord 2 bir süre can sıkan gelişmelere konu olacağa benziyor. Bir kullanıcı daha telefonun patladığını iddia etti.
OnePlus Nord 2 İçin Can Sıkan Gelişme! Yine mi Patladı?

Geçen hafta yaşanan OnePlus Nord 2 yanma hadisesi henüz unutulmadan bir kullanıcı daha sosyal medya hesabından yeni aldığı Nord 2’nin alev aldığını bildirdi. OnePlus olaya hemen müdahil olurken, kullanıcının yayınladığı sosyal medya paylaşımı kısa süre içerisinde ortadan kayboldu. İlk yanma hadisesi sonrası OnePlus, olayın üretim hatasından değil dış etkenlerden kaynaklandığını ifade etti.

Twitter üzerinden yapılan ikinci paylaşımın gerçek olmama ihtimali yüksek, zira kullanıcı bu iddiasını herhangi bir fotoğrafla desteklemiyor. OnePlus bu paylaşım üzerine kullanıcıdan DM yoluyla fotoğraflar göndermesini talep etti. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi kullanıcı paylaşımını sildi ve ortadan kayboldu.

Önceki patlamada telefon bu hale gelmişti.

Önceki patlamada telefon bu hale gelmişti.

OnePlus daha sonra yaptığı  soruşturmanın ardından bunun yanlış bir rapor olduğunu ve bir OnePlus ürünüyle ilgili olmadığını tespit ettiğini söyledi. Ürünlerinin kapsamlı kalite ve güvenlik testlerinden geçtiğini bir kez daha ifade eden marka ve kullanıcıların bu tür doğrulanmamış iddialara inanmamasını istedi. Aşağıda açıklamanın tamamına göz atabilirsiniz.

Bugün erken saatlerde Twitter’da OnePlus Nord2 için iddia edilen bir patlama vakası hakkında bilgilendirildik. Bu tür iddiaları her zaman çok ciddiye alırız ve önce iddianın meşruiyetini doğrulamak için hemen inceleriz. Bu kişiyle yaptığımız görüşme sırasında, iddia edilen bu olayın yanlış olduğunu ve hiçbir şekilde herhangi bir OnePlus ürün ile ilgili olmadığını doğruladık.

Tüm OnePlus ürünleri, önde gelen endüstri standartlarına uygun olduklarından ve kullanımlarının güvenli olduğundan emin olmak için kapsamlı kalite ve güvenlik testlerinden geçer. Ayrıca, markamızın itibarını korurken kullanıcılarımızın sağlık ve güvenliğini sağlamak için katı şirket içi kuralları takip ediyoruz. Kullanıcıları, bunun gibi doğrulanmamış iddiaları değerlendirirken soğukkanlı olamaya çağırıyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.