Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 11, 2021 12:23

OnePlus Katlanabilir Telefon İşine Gireceğini Duyurdu

Akıllı telefonlar evrim geçirmeye devam ediyor. Şimdi de Samsung ve Huawei'den sonra OnePlus katlanabilir telefon işine gireceğini açıkladı.
OnePlus Katlanabilir Telefon İşine Gireceğini Duyurdu

Galaxy Fold serisi ile Samsung’un start verdiği katlanabilir telefon furyası tam gaz devam ediyor. Samsung’dan sonra oyuna katılan Motorola, Huawei ve Xiaomi’den birbirinden ilginç modeller gelmişti. Bugün ise Çin’in önemli isimlerinden olan OnePlus katlanabilir telefon işine gireceğini resmi olarak açıkladı. Yaptığı duyuruda karşımıza bir görsel ile çıkan Çinli firma herkesi heyecanlandırmayı başardı diyebiliriz.

OnePlus katlanabilir telefon için müjdeli haberi verdi

OnePlus’ın katlanabilir telefonunun telefon/tablet formunu tercih edeceği görselde açıkça görünüyor. Ortadan ikiye katlanacak olan bu telefonun özellikleri ile amiral gemisi segmentinde yer alacağını düşünüyoruz. Snapdragon 888 Plus yonga seti ve 12 GB RAM’den beselenecek olan bu telefonda muhtemelen yine Hasselblad imzalı lensler kullanılacak. Ancak telefonda kaç tane kamera yer alacağı ve kaç megapiksel çözünürlüğünde olacağı şimdilik bilinmiyor.

OnePlus’ın açıklamasına göre bu yeni canavar bugün resmi olarak tanıtılacak. Fiyat konusunda iPhone ile yarışan OnePlus’ın bu modeli 2.000 dolar bandında satışa sunacağı söyleniyor. Türkiye pazarına geçtiğimiz haftalarda resmi olarak giriş yapan Çinli dev, bu modelini ülkemizde yüksek fiyattan dolayı satışa sunmayabilir. Bakalım yüksek fiyat politikası izleyen Çinli teknoloji devi yeni canavarında izleyeceği bu politika ile rakiplerinin karşısında başarılı olabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.