Akıllı Telefon Ağustos 10, 2021 9:53

Xiaomi Mi 11T İçin Sürpriz İşlemci Tercihi!

Xiaomi Mi 11T için sertifika süreci başladı. Son onay süreci telefonda MediaTek üretimi bir işlemcinin yer alacağını gösteriyor.
Xiaomi Mi 11T İçin Sürpriz İşlemci Tercihi!

Xiaomi, bugün Çin’de gerçekleştireceği etkinlikte Mi Mix 4 ve Mi Pad 5 başta olmak üzere yeni ürünlerini duyuracak. Xiaomi tüm bu cihazların yanında piyasaya sürmeye hazırlandığı başka cihazlar da var. Xiaomi Mi 11T ve Mi 11T Pro bunların başında geliyor.

Eylül ayında tanıtılması beklenen Mi 11T öncesinde Endonezya’da sertifika sürecinden geçti. 21081111RG model numaralı telefon sertifika belgesinde yer alan bilgilere göre MediaTek üretimi bir işlemciden güç alacak.

Yonga setinin tam modeli şu an için bilinmiyor, fakat Mi 11T’nin temsil ettiği segment göz önüne alındığında bu işlemcinin 6nm üretim süresine sahip Dimensity 1200 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Xiaomi aynı işlemciyi daha önce POCO F3 GT ve Redmi K40 Gaming Edition modellerinde kullandı.

Xiaomi’nin Mi 11 serisinde böylece ilk kez bir telefonda MediaTek işlemci kullanılacak. Şu ana kadarki tüm modellerde Snadpragon işlemciler kullanılırken, işlemci seçiminin MediaTek olması haliyle telefonun fiyatını biraz aşağı çekecektir.

Mi 11T Pro modelinde ise işlemci tercinin Qualcomm Snadpragon 888 olması bekleniyor. Öte yandan Çinli şirket Mi 11T serisinde 144Hz IPS LCD ekran yerine bu defa 120Hz OLED ekrana yer verecek. Eylül ayı yaklaştıkça telefonlar hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam edecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.