Akıllı Telefon Ağustos 10, 2021 14:39

Vivo Türkiye’de Telefon Üretimine İki Modelle Başladı

Vivo Türkiye'de akıllı telefon üretimine başladı. İlk etapta Vivo Y11s ve Vivo Y20 ülkemizde üreticilecek. Hedef yılda 5 milyon adet.
Vivo Türkiye’de Telefon Üretimine İki Modelle Başladı

Samsung, Xiaomi, OPPO, TCL ve Tecno Mobile derken dünya devi bir marka daha Türkiye’de akıllı telefon üretimine başladı. Vivo Türkiye ‘de akıllı telefon üretimini Kocaeli’nde yer alan fabrikasında başlattı. İlk etapta Vivo Y11s ve Vivo Y20 modelleri üretilmekte.

Toplam 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen 12.000 metrekarelik Vivo Türkiye fabrikasında, maksimum üretim kapasitesi ise yıllık 5 milyon adet olarak hedefleniyor. Şirket bu yatırımı ile yapısal donanım dizaynı, elektronik, yazılım testi ve kalite kontrol gibi alanlarda 3 yıl içerisinde yerel olarak 2 binden fazla kişiye iş imkanı sağlamayı planlıyor.

Konu hakkında konuşan Vivo Türkiye Genel Müdürü Ted Dai; “Küresel üretim ağımızı ve uzun vadeli yatırımlarımızı genişleterek, farklı pazarları kucaklamayı ve yerel halkı daha fazla iş fırsatıyla güçlendirmeyi ve dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için harika ürünler ve hizmetler yaratmaya devam etmeyi arzuluyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Vivo, IDC tarafından açıklanan 2021 yılı ikinci çeyrek satış verilerine göre akıllı telefon dünyasının en büyük beşinci üreticisi konumunda. Son dönemde Milli Takım ile yapılan sponsorluk anlaşması sonra markanın ülkemizdeki popülerliği artmış durumda. Vivo’nun ayrıca bütçe dostu Y serisi telefonlarla birlikte kısa süre içerisinde kayda değer satışlar gerçekleştirmesi bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.