Redmi Ağustos 10, 2021 19:55

Redmi K50 İlginç İşlemci Opsiyonu ile Gelebilir

Redmi'nin sevilen K serisi önümüzdeki yıl seviye atlayacak. Ancak Redmi K50 serisinin farklı işlemci varyantlarının olacağı söyleniyor.
Redmi K50 İlginç İşlemci Opsiyonu ile Gelebilir

Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi bu yıl resmen altın yılını yaşıyor diyebiliriz. Redmi K40 serisi ile büyük başarılara imza atan firma şimdilerde oklarını Redmi K50 ailesine çevirmiş durumda. Firmanın amiral gemisi serisi olan K serisi önümüzdeki yıl ilginç işlemci varyantları ile satışa sunulabilir. Bu yeni varyantlar sayesinde daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edecek gibi görünüyorlar.

Redmi K50 üç farklı versiyon ile gelecek

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da bugün K50 serisinin Snapdragon 888 ile geleceği iddia edildi. Ayrıca Pro modelde Snapdragon 895 ve Pro Plus modelinde ise Snapdragon 898 yonga setinin kullanılabileceği de belirtildi. Muhtemelen Redmi fiyat segmenteni işlemciye göre yapıp geniş bir kitleye ulaşmaya çalışacak.

Daha önce Snapdragon 898’in üç kümeli bir CPU tasarımına sahip olacağı ortaya çıkmıştı. İçinde ultra büyük çekirdek frekansı 3.09GHz, büyük çekirdek frekansı 2.4GHz ve küçük çekirdek frekansı 1.8GHz hızında çalışacak. 3.09GHz büyük çekirdek, yeni nesil Cortex- With X2 tasarımı kullanacak. AnTuTu puanları ilk kez Android tarafında bir milyonu bu yonga seti ile geçebilir.

Redmi K50

4nm üretim süreci ile üretilecek olan Snapdragon 898’i Snapdragon 895 izleyecek. Ancak Snapdragon 895 yonga seti hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen bu iki yonga seti arasındaki fark Snapdragon 888 ile 870 gibi olacak. Yani SD 895 de yüksek performans isteyenleri üzmeyecek.

2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacağını düşündüğümüz K50 ailesinin fiyatlarının da yine bu yılki seri gibi uygun olmasını bekliyoruz. Ülkemize de uğrayacak olan bu seri iPhone 13’e kıyasla daha fazla satacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.