Samsung Ağustos 10, 2021 9:07

Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 Kanlı Canlı Karşımızda

Samsung'un yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 kanlı canlı karşımıza çıktı. Tasarımları oldukça şık görünüyor.
Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 Kanlı Canlı Karşımızda

Samsung, 12 Ağustos 2021 tarihinde düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde uzun zamandır beklenen telefonları Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 ile karşımıza çıkacak. Fold 3 üst segmentte yer alacakken Flip 3 ise fiyatı ile daha uygun fiyatlı telefon almak isteyenlere hitap edecek. Etkinliğe sayılı günler kala bu iki model de en net görselleri ile karşımıza çıktı.

Galaxy Z Fold 3’ün katlandığında 6.5 inç harici ekrana ve açıldığında ise 7.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olması bekleniyor. Bu modelde Galaxy Note 21 ailesi tanıtılmayacağı için S-Pen desteği de yer alacak. Snapdragon 888 yonga setinden beslenecek olan telefonun 12 GB ve üzeri RAM seçeneği ile geleceğini düşünüyoruz. Premium malzemelerden üretilecek olan Fold 3’te üçlü arka kamera yer alacak. Ayrıca bu modelde IPX8 su geçirmez sertifikası da bulunacak.

Galaxy Z Fold3

Bu model üst segmentte yer alacağı için fiyatının 1.999 Euro bandında olacağı söyleniyor. Dikine katlanan ve daha kompakt yapıda olan Z Flip 3 ise 1.099 Euro gibi oldukça uygun fiyattan satışa sunulacak. Koronavirüs pandemisi ile patlak veren çip krizine rağmen Samsung’un fiyatları bu denli düşürebilmesi gerçekten mucize. Katlanabilir telefon segmenti yavaş yavaş konumunu bulacak gibi görünüyor. Ancak bu alanda çok yatırımlar yapan Samsung, eğer sektör ters teperse büyük yara alabilir.

Galaxy Z Fold3

Katlanabilir telefonların fiyatları önündeki en büyük engel. İnsanlar deneysel bir telefona 1.000 dolar ve üzeri fiyat ödemek isterken çekiyor. Bu fiyatlar 600 dolarlara kadar düşüp herkes deneyimleyebilirse o zaman yayılma hızı daha da artar. Bakalım ilerleyen süreçte fiyatlar yerini bulup 1.000 doların altına düşecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.