Akıllı Saat Ağustos 10, 2021 9:23

Galaxy Watch 4 Serisi Exynos W920 ile Çok Daha Güçlü

Samsung, Galaxy Watch 4 serisi akıllı saatlere güç verecek yeni işlemci platformu Exynos W920'nin duyurusunu gerçekleştirdi.
Galaxy Watch 4 Serisi Exynos W920 ile Çok Daha Güçlü

Samsung, giyilebilir cihazlar için özel olarak tasarlanmış yepyeni bir işlemci olan Exynos W920‘yi tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi 11 Ağustos tarihinde duyuracağı Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic modellerinde bu yeni nesil işlemciyi kullanacak. Exynos W920, Samsung’un yaklaşık üç yıl önce orijinal Galaxy Watch ile birlikte duyurduğu Exynos 9110’un devamı niteliğinde.

Exynos W920, Samsung’un aşırı ultraviyole litografi teknolojisine sahip en son 5nm işlemi kullanılarak üretildi. İki ARM Cortex-A55 çekirdeğine ve bir Mali-G68 GPU’ya sahip olan işlemci, öncülüne göre kayda değer bir performans artışı sunmakta. Şirket, yeni yonga setinin CPU testinde Exynos 9110’dan yaklaşık yüzde 20 daha hızlı olduğunu ve 10 kat daha hızlı grafik performansı sunduğunu iddia ediyor.

Yonga seti 960 x 540 piksele kadar olan ekranlara destek sunabiliyor. Ayrıca, Ekran Her Zaman Açık görevlerini gerçekleştiren ve genel güç tüketimini azaltan, düşük güçlü özel bir Cortex-M55 ekran işlemcisi bulunmakta. İşlemci bunlara ek olarak 4G LTE modem, GNSS (Küresel Navigasyon Uydu Sistemi), Wi-Fi b/g/n ve Bluetooth 5.0 ile entegre olarak geliyor.

Yeni Exynos işlemci, giyilebilir segmentte şu anda mevcut olan en küçük pakette geliyor. Böylece akıllı saatlerin içerisine daha büyük pilleri sığdırmak için daha fazla alanın kullanılması sağlanıyor.

Yeni nesil işlemci ilk olarak Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic modellerine güç verecek. Galaxy Watch4 serisi, Google ve Samsung tarafından ortaklaşa geliştirilen yeni Wear OS 3.0 platformuna sahip ilk saatler olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.