Akıllı Telefon Ağustos 9, 2021 18:52

Meizu 18 ve 18 Pro İşte Şimdi Amiral Gemisi Katili Olacak

Meizu 18 ve 18 Pro modellerinin bu defa Snadpragon 870 işlemcili versiyonları geliyor. Bu modeller haliyle fiyat daha düşük olacak.
Meizu 18 ve 18 Pro İşte Şimdi Amiral Gemisi Katili Olacak

Meizu, mart ayında Snapdragon 888 işlemcisine sahip Meizu 18 ve 18 Pro modellerini görücüye çıkardı. Çin’de yaygın şekilde satışta olan telefonların küresel çapta yayılması ise beklendiği gibi gerçekleşmiyor. Meizu 18 serisinde fiyatlar da serinin önceki modeline kıyasla epey artmış durumda. Bu iki durumu da telafi edecek yeni modeller yolda görünüyor. Meizu’nun işlemci birimi için tercihi bu defa Snapdragon 870 olacak.

Üst seğmeni hedefleyen telefonlar için tam da biçilmiş kaftan olan Snapdargon 870 son gelişmelere bakılırsa Meizu’nun M182Q ve M192Q kod adlı iki telefonunda yer alacak. Kod isimler Meizu 18 serisine (M181Q ve M191Q)  bir hayli benziyor. Snapdragon 870 işlemcili telefonlar muhtemelen Meizu 18 serisinin uygun fiyatlı modelleri olacaklar.

Meizu 18 ve 18 Pro

Meizu 18X şeklinde isimlendirilmesi muhtemel görünen telefonlara dair bilinenler şu an için sınırlı. Tasarımın aynı kalıp diğer başka teknik detaylarda da kırpmalar olabilir. Bu modellerde IP68 sertifikasının olması beklenmiyor. Yine maliyetleri düşürmek adına kamera sensörlerinde farklılığa gidilebilir.

Öte yandan Meizu 18 Pro’da 2K çözünürlüğünde ve sektörün en iyi ekranlarından biri kullanılmakta. Snapdragon 870 işlemcili versiyonlarda ekran Full HD+ çözünürlüğünde olacaktır. Meizu’nun henüz gelişim aşamasında olan telefonlarına dair yakında çok daha detaylı bilgiler açığa çıkacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.