Ağustos 9, 2021 16:57

HarmonyOS 2.0 Kurulum Hızı ile Şaşırtıyor

Huawei'nin Android rakibi işletim sistemi HarmonyOS 2.0 kurulum hızı ile herkesi şaşırtmayı başardı. Huawei bu sefer başaracak.
HarmonyOS 2.0 Kurulum Hızı ile Şaşırtıyor

Amerika’nın yaptırımlarından nefes alamayan Huawei, çareyi yeni işletim sisteminde bulmuştu. 128 KB RAM’e sahip cihazlarda bile çalışarak herkesi şaşırtan yeni işletim sistemi Çinli firmanın yeni Apple olam yolunda önemli bir adımı olacak. Kısa sürede yaygınlaşan HarmonyOS 2.0 kurulum hızı ile herkesi şaşırtmayı başardı. Huawei, bugün halihazırda yeni işletim sisteminin 50 milyon kullanıcı barajını aştığını açıkladı.

İşletim sisteminin popülaritesinin büyüme hızı çok şaşırtıcı. Huawei sadece 2 ayda tam 29 Temmuz’da 40 milyon kurulum sınırını aştıklarını açıkladı  O zamandan beri, işletim sistemi her gün ortalama bir milyon kez kuruldu. Huawei, yalnızca Çin’de yaklaşık 8 Huawei akıllı telefon kullanıcısının cihazlarına her saniye HarmonyOS 2.0 yüklediğini söylüyor.

Huawei Tüketici İşletmesi CEO’su Yu Chengdong kısa süre önce Huawei Mate 9, Huawei P10 ve diğer modellerin yakın gelecekte istikrarlı bir güncelleme alacağını açıkladı. Giderek daha fazla kullanıcının yeni işletim sistemine katılmasını umuyor. 2 Haziran’da Huawei, HarmonyOS 2.0 duyurusu sırasında ekosisteminin yaklaşık 500.000 katkıda bulunduğunu resmen doğruladı. Şimdi ise geliştiricilerin sayısının 1,2 milyon kişiye ulaştığı açıklandı.

Daha önce, Çinli teknoloji devi, yıl sonuna kadar yaklaşık 300 milyon cihaza ulaşma niyetini açıklamıştı. Dağıtım hızına bakıldığında, şirket bu hedefini 360 milyon cihaza yükseltti. Android’den daha hızlı yayılan HarmonyOS 2.0’ın çok kısa sürede rakibini saf dışı bırakacağı söylenmeye başlandı.

HarmonyOS 2.0 Kurulum hızı

Eski Huawei ve Honor modellerine adeta bir hayat suyu olan bu yeni işletim sisteminin yıl sonuna doğru birçok modele nihai sürüm olarak gelmesini bekliyoruz. Huawei yeni işletim sistemine o kadar güveniyor ki yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 serisinde bile HarmonyOS’e yer verdi.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.