Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 9, 2021 14:54

Galaxy Buds 2 Tanıtımına Günler Kala Sızdı

Samsung'un yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds 2 tanıtımına günler kala tüm özellikleri ile internete servis edildi. İşte özellikleri.
Galaxy Buds 2 Tanıtımına Günler Kala Sızdı

Güney Koreli teknoloji devi 12 Ağustos tarihinde düzenleyeceği etkinlikte yeni katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ile karşımıza çıkacak. Samsung’un bu etkinlikte bir de TWS yani kablosuz kulaklık modeli olan Galaxy Buds 2 ile de karşımıza çıkacağı biliniyordu. Etkinliğe artık sayılı günler kala bugün Samsung’un yeni TWS’si hakkında önemli bilgiler internete servis edildi.

Galaxy Buds 2 özellikleri ve fiyatı sızdı

Sızıntılara göre kulaklık 150 eurodan satışa sunulacak. Şarj kutusunun boyutları 50 x 50 x 28 olacak olan kulaklık 51.5 gram ağırlına sahip olacak. TWS’de aktif gürülü engelleme yani ANC ve surround ses özelliği yer alacak. Tek şarj ile 29 saat kullanım süresi sunacak olan bu kulaklıkta 472 mAh kapasiteli batarya bulunacak. Ancak ANC açıkken pil ömrü 18 saate kadar düşecek. Muhtemelen bu modelde AirPods Pro ile gördüğümüz şeffaf mod da yer alacak. Şeffaf mod sayesinde müzik dinlerken dışarıdaki sesleri de duyabileceğinizi belirtelim.

Galaxy Buds 2

Android 7.0 ve üzeri ve 1.5 GB RAM’e sahip Android telefonlar, iOS 10 ve üzeri iPhone’lar ile uyumlu olacak olan bu kulaklıkta IPX7 sertifikası da yer alacak. Bu sayede suya karşı tam dayanıklı bir yapıda olacak olan kulaklıkta 11 mm büyüklüğünde sürücüler yer alacak. Bu sürücülerin AirPods Pro’nunkinden büyük olduğunu belirtelim. Özellikle alt frekanslarda başarılı olacağını düşündüğümüz bu tomurcuk yapıdaki kulaklıklarda Bluetooth 5.2 bağlantısı da bulunacak.

3 adet mikrofon ile gelecek olan Samsung’un yeni TWS’si telefon görüşmelerinde dış sesleri minimuma indirecek. Muhtemelen Galaxy Z Fold 3’ü ön sipariş ile satın alanlara ücretsiz olarak hediye edilecek olan bu kulaklıklar, AirPods Pro’nun tahtını sallayacak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.