Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 8, 2021 11:50

Xiaomi Mi Pad 5 Son Dönemin Modasına Uyacak

Xiaomi, resmi tanıtımına birkaç gün kala Weibo aracılığıyla Xiaomi Mi Pad 5 cephesinden görüntüler yayınlamaya başladı. İşte son görüntü...
Xiaomi Mi Pad 5 Son Dönemin Modasına Uyacak

Uygun fiyatlı bir tablet modeli satın almak isteyenlerin gözü kulağı 10 Ağustos tarihinde tanıtılacak Xiaomi Mi Pad 5 ailesinde olacak. Henüz kesin olmamakla birlikte donanım tarafında bazı farklılıklar gösterecek üç yeni Mi Pad 5 tabletin tanıtılması bekleniyor.

Tanıtımlarına saatler kala Xiaomi cephesinden yapılan paylaşımlar önemli bazı bilgiler vermekte. İlk paylaşımda tabletin akıllı kalem desteğiyle geleceğini öğrendik. Xiaomi’nin yaptığı son paylaşımda ise tabletle birlikte bir klavye desteğinin de olacağını görüyoruz.

Klavyenin, kullanıcıların tabletle birlikte bir paket olarak satın almaya karar verebilecekleri ek bir aksesuar olarak gelmesi muhtemel. Klavyenin yüzeyi deri bir dokuya sahip gibi görünüyor ancak bu noktada bununla ilgili daha fazla ayrıntı yok. Klavyede ayrıca akıllı kalemi saklamak için bir bölüm de olacak.

Xiaomi Smart Pen akıllı kalem ve klavye desteği ile birlikte Mi Pad5, iPad Pro, MatePad ve Galaxy Tab S7 karşısında daha uygun fiyatlı bir seçenek olacaktır.

Mi Pad 5 serisinin Mi Pad 5 Lite, Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro olmak üzere üç model şeklinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Üç modelde de 10.9 inç IPS LCD, 120Hz ekran yenileme hızı ve 240Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip paneller kullanılacak. Mi Pad 5 Lite, serideki en düşük model olup Qualcomm’un Snapdragon 860 yonga setinden güç alacak. Mi Pad 5 ve Mi Pad 5 Pro ise daha kaslı olan Snapdragon 870 yonga setine sahip olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.