Mobil Ağustos 8, 2021 19:52

iPhone X Hala Alınır mı? 2017 Model iPhone Çok mu Eski?

Bugün gelen iPhone X Hala Alınır mı? Sorusundan sonra böyle bir haber yazamaya karar verdik. Gerçekten de 2017 model iPhone alınır mı?
iPhone X Hala Alınır mı? 2017 Model iPhone Çok mu Eski?

Bugün bir dostumuzun bize iPhone X Hala Alınır mı? Sorusu üzerine bu haberi yazamaya karar verdik. Zira Akıllı telefon pazarında fiyatlar ciddi anlamda şişti ve kullanıcıların da son dönemde amiral gemisi telefonlardan ciddi anlamda uzaklaşmaya başladıklarını görüyoruz. Zira bugün amiral gemisi telefonların fiyatları hem iOS hem de Android tarafında 14 bin TL seviyelerini geçmiş durumda. Hatta OPPO, Vivo ve Xiaomi gibi markaların sırf fiyatlarından dolayı Vivo X60, OPPO Find X3 ve Mi 11 Ultra gibi modelleri ülkemizde satışa sunamadıklarını görüyoruz.

Bundan dolayı da birçok kişinin daha eski amiral gemisi modellere yöneldiği de ortadaki gereklerden birisi. İşte bugün bize gelen iPhone X ile ilgili sorudan sonra bizde sizlere eski amiral gemisi telefonlar alınır mı? Diye bir haber yazmak istedik.

iPhone X, Apple’ın 10. yıla özel olarak geliştirdiği ve adını da iPhone X (yani 10) adını verdiği bir telefon. Bugün itibariyle ülkemizde iPhone X halen bulunabiliyor. Ufak bir araştırma yaparsanız paralel ithalatçılarda ürünün fiyatının “halen” 4.800 TL ile 5.400 TL aralıklarında bulunabildiğini görebilirsiniz. Bu telefonların birçoğunun ise refurbished yani yenilenmiş olabileceğini de aklınızda tutun.

Bugün iPhone 13 haberleri ve videoları çekerken 4 yaşındaki iPhone X’in alınıp aşınmayacağı haberini yapmak Avrupa’dan bakınca biraz saçma görünebilir ama ülkemizdeki alım seviyesine baktığımızda pekte saçma görünmüyor: iPhone X, 5,8 inç boyutunda HDR 10 destekli Super Retina OLED bir ekrana sahip. Yani ekrana baktığımızda bugün bile oldukça iyi. 625 nit parlaklığı ile de mükemmel bir ekran deneyimi verebilir. Dünyanın ilk 10 nanometre üretim sürecine sahip olan Apple A11 Bionic yonga seti ise halen oyunları en üst seviyede oynatabilecek güçte. Kamera tarafında ise 12 megapiksel ana ve 12 megapiksel portre fotoğraflar için telefoto kamera bulunuyor. Tek eksiği ise geniş açı lensinin olmaması. iPhone X halen iOS güncellemelerini alan bir telefon. iOS 14 sonrasında bu modelin iOS 15 güncellemesini alacağı da kesinleşmiş bilgilerden birisi.

Android bir telefon almak istemiyor ve paranız da iPhone X almaya yetiyorsa; sevgili İlker, halen iPhone X alınabilir…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.