Akıllı Telefon Ağustos 7, 2021 9:50

MIUI 12.5 Sorunları Bitmek Bilmiyor, Şimdi Yenisi Ortaya Çıktı

MIUI 12.5 sorunları bitmek bilmiyor. Kullanıcıların aktardıklarına göre bu defa koyu mod kullanımda bazı sorunlar ortaya çıktı.
MIUI 12.5 Sorunları Bitmek Bilmiyor, Şimdi Yenisi Ortaya Çıktı

Xiaomi, Redmi ya da POCO akıllı telefonların uygun fiyatlı oluşu nedeniyle kullanıcılar arayüzdeki sayısız sorunu bir şekilde göz ardı edebiliyor. Fakat birçok Xiaomi telefonu artık çok pahalı fiyattan satılmakta ve MIUI arayüzündeki hatalar bu noktada birçok kullanıcıyı bezdirmiş durumda. Bir sonraki MIUI güncellemesi ile bu sorunların artık biteceği vaat edilse de, bunlara yenisi ekleniyor. MIUI 12.5 sorunları herkesin dilinde ve son bir rapora göre kullanıcılar şimdi de karanlık modda yaşanan bir hatayı dile getiriyor.

Bazı Xiaomi ve POCO akıllı telefon kullanıcıları, MIUI 12.5’teki sorunlu karanlık temadan yoğun bir şekilde şikayetçi. Telefonlar koyu tema moduna alındığında bazı üçüncü taraf uygulamalar neredeyse kullanılmaz hale geliyor. Facebook, Messenger ve Snapchat bu sorundan etkilenen bazı popüler uygulamalar. Alt bölümdeki ekran görüntüsünde görüldüğü üzere karanlık mod aktif edildiğinde uygulama beyaz bir arka plan oluşuyor ve bu da yazıların okunmasını güçleştiriyor.

Karanlık Modun kurbanı olan uygulamalar yalnızca Facebook, Messenger ve Snapchat değil. Diğer pek çok uygulamanın da bu sorundan etkilendiği bildiriliyor. Ayarlar, Ekran, Ek Karanlık mod seçeneklerinde uygulama için karanlık modun devre dışı bırakılması ilginç bir şekilde yine bu sorunu çözmüyor.

Resmi Mi Topluluğunda bir moderatör, kullanıcı şikayetlerine yanıt bu sorunun MIUI 12.5 ya da MIUI 12 ile ilgi olmadığını bildirdi. Moderatöre göre sorun uygulamanın kendisinden kaynaklanıyor ve bunun için bir düzeltme güncellemesi yayınlanmayacak.

Not: Kendi kullandığım telefonun POCO F3’te de aynen bu sorunu yaşadığımı belirtmek isterim. 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.