Akıllı Telefon Ağustos 7, 2021 13:52

Honor Huawei Olmadan Ayakta Kalmayı Başardı

Honor ve Huawei ayrılığının ardından Honor'un ayakta kalıp kalayacağı merak ediliyordu. Son raporun Honor'un bunu başardığını gösteriyor.
Honor Huawei Olmadan Ayakta Kalmayı Başardı

Honor ayakları üzerinde durabilmek için Huawei ‘den ayrıldı ve Counterpoint Research tarafından yayınlanan yeni bir rapor markanın bunu başardığını gösteriyor. Honor’un işleri yeniden düzene sokmak istediği yılın ilk ayrılarında yaşanan düşüş sona ermiş görünüyor. Özellikle Honor 50 serisinin güçlü satışlarıyla birlikte Honor anavatanı Çin’de %8.4’lik oran ile hatırı sayılı bir pazar payını eline geçirmiş durumda.

Raporun detaylarına bakıldığında, 21 Haziran ile 4 Temmuz arasındaki satışların önceki iki haftaya kıyasla %36 arttığı görülüyor. Bunun nedeni olarak 25 Haziran tarihi itibariyle Honor 50 ve Honor 50 Pro’nun satışları gösteriliyor. Öte yandan şirket önümüzdeki günlerde Honor Magic 3 serisini resmileştirecek. Akıllı telefon tanıtımları birkaç orta segment telefonla da desteklenecek ve böylece Honor cephesindeki yükseliş duracağa benzemiyor.

Honor CEO’su George Zhao’ya göre satışlarda yaşanan bu ivme müşteriler arasındaki marka sadakatine ve Ar-Ge çalışmalarına atfedilebilir. CEO ayrıca Honor’un Huawei’den ayrıldıktan sonra yeni genel merkezde 4.000’den fazla kişinin yeniden işe alındığını ve şimdi kullanıcıların markanın sürdürdüğü sürekliliği takdir ettiğini açıkladı.

Honor’un akıllı telefon dünyasında güçlü bir rol üstlenmeye hazırlanmasının bir diğer önemli nedeni de, Honor cihazların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak adına Çin’in en büyük tedarik zinciri ağına sahip olan olan Digital China ile olan anlaşması gösteriliyor.

Öte yandan Honor’un haziran ayında duyurduğu Honor 50‘nin satışa sunulacağı ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Fakat satışların ne zaman başlayacağı konusunda bir açıklama henüz yok.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.