Akıllı Telefon Ağustos 6, 2021 8:52

Xiaomi Samsung ve Apple’ı Geçerek İlk Kez Bir Numarada

Xiaomi akıllı telefon satışları söz konusu olduğunda ilk kez Samsung ve Apple markalarını geçmeyi başardı. Son rapora göz atıyoruz...
Xiaomi Samsung ve Apple’ı Geçerek İlk Kez Bir Numarada

Xiaomi yoluna dolu dizgin devam ediyor. Yakın zamanda küresel çaptaki akıllı telefon satışlarında Apple’ı geçerek tarihinde ilk kez ikinci sıraya yükselen Xiaomi, benzer bir başarıyı Avrupa Kıtası’nda da gerçekleştirdi. Çinli teknoloji devi yine burada da Apple’ı geçerek ikinci sıraya yükseldi ve Samsung ile arasındaki farkı epey bir azalttı. Counterpoint Research tarafından yayınlanan rapor ise Xiaomi adına daha çarpıcı bir başarıyı ortaya koyuyor. Xiaomi haziran ayı dönem satışları söz konusu olduğunda ilk kez Samsung ve Apple markalarını geçerek akıllı telefon satışlarında bir numaraya yükseldi.

Alt bölümdeki satış grafiğine göz attığınızda Xiaomi cephesinde emin adımlarla sağlanan bir yükseliş söz konusu. Samsung ve Apple cephesinde sert iniş ve çıkışlar mevcut. Bu durum tatil sezonları ve önemli lansmanlarla açıklanabilir.

Xiaomi’nin satışları Haziran 2021’de bir önceki aya göre %26 artarak onu ayın en hızlı büyüyen markası haline getirdi. Araştırma  Direktörü Tarun Pathak , Xiaomi’nin birinciliği elde etmesine yol açan pazar dinamikleri hakkında şunları söyledi: “Huawei’nin düşüşü başladığından beri, Xiaomi bu düşüşün yarattığı boşluğu doldurmak için tutarlı ve agresif çabalar gösteriyor.

Yine Samsung’un arz kısıtlamaları nedeniyle yaşadığı düşüş de Xiaomi’nin zirveye yürümesindeki temel etkenler arasında yer alıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.