Akıllı Telefon Ağustos 6, 2021 13:54

Xiaomi Mi Mix 4 ile Birlikte Şirketin İlk Üst Düzey Hoparlörü de Tanıtılacak

Xiaomi Mi Mix 4 ile birlikte sürpriz diyebileceğimiz bir ses ürünü duyuracak. Akıllı hoparlör şirketin ilk üst segment ürünü olacak.
Xiaomi Mi Mix 4 ile Birlikte Şirketin İlk Üst Düzey Hoparlörü de Tanıtılacak

Xiaomi, 10 Ağustos’taki sunumla ilgili bilgileri açıklamaya devam ediyor. Şirket bu kez ilginç bir yeniliği daha duyurdu. Amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi Mi Mix 4 ve OLED ekranlı yeni bir akıllı TV serisine ek olarak, etkinlikte Mi Pad 5 tablet serisinin tanıtılacağı zaten açıklandı. Bunlara ek olarak şirketin ürün tanıtımları arasında bir de üst segment bir akıllı hoparlör yer alacak.

Çinli teknoloji devi, ilk üst düzey akıllı hoparlörü için yayınladığı posterde “Teknoloji ve sanat senfonisi” sloganını kullanıyor.  Xiaomi ayrıca duyuruyu çevrimiçi yapacağı bildirirken, ses tabanlı ürünle ilgili daha ince ayrıntıları veya bilgileri ise henüz açıklamadı. Başka bir deyişle, bu akıllı hoparlörün neye benzeyebileceği veya şu anda özelliklerinin ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Xiaomi’nin 10 Ağustos’ta duyuracağı akıllı hoparlörün kısa süre önce WiFi Alliance’da tespit edilen L16A kod adlı ses ürünü olduğu tahmin ediliyor. Web sitesindeki liste, herhangi bir önemli özelliği göstermiyor, ancak Xiaomi’nin yaklaşmakta olan yüksek kaliteli ses ürününün de çift bant WiFi desteği ile geleceği belirtiliyor. Ürün, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ile evdeki diğer akıllı ürünlerle etkileşime geçebilecek ve sesli komutlarla bir kontrol merkezi haline gelebilecek.

Xiaomi’nin üst segmenti hedefleyen ilk akıllı hoparlörü Apple HomePod ve diğer aynı kategorideki ürünlere rakip olacak. Xiaomi’nin bu noktada HomePod’a kıyasla daha ucuz bir fiyatlandırma sunacağı kesin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.