Akıllı Telefon Ağustos 6, 2021 9:23

Xiaomi Mi Mix 4 Bekleyenleri Kahreden Gelişme

Uzun zamandır yolunu gözlediğimiz Xiaomi Mi Mix 4 son gelişmeyle birlikte herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Telefon Çin dışına çıkmayabilir.
Xiaomi Mi Mix 4 Bekleyenleri Kahreden Gelişme

Xiaomi Mi Mix 4 bekleyenler takvimlerinde 10 Ağustos tarihini işaretleyip heyecanla tanıtımı bekleyedursun; son bir gelişme bu bekleyiş içerisinde onları hayal kırıklığına uğratacaktır. Xiaomi Global Ürün PR’si Agatha Tang’a göre, Xiaomi‘nin Mi MIX 4’ü Çin dışında piyasaya sürme planı şu an için yok. Kıdemli yönetici bu açıklamayı Twitter’da yöneltilen bir soru üzerine yaptı.

Xiaomi daha önce Mi Mix Fold ve Mi 11 Pro modellerini de Çin dışına çıkarmayarak pek çok kullanıcıda hayal kırıklığına neden oldu. Öte yandan global çapta satışa sunulan son Mi Mix serisi telefon 2019’da tanıtılan Xiaomi Mi Mix 3 5G modeli oldu.

Xiaomi’nin Mi Mix 4 için küresel sürümüyle ilgili fikrini değiştirip değiştirmeyeceğini şu an için bilmiyoruz. Eğer telefon Çin dışına çıkmazsa muhtemelen bir konsepti bazı ülkelerdeki Mi Store’larda sergilenecek.

Ekran altı kamera teknolojisinin en iyi temsilcisi olması beklenen Mi Mix 4, serideki diğer telefonlar gibi sıra dışı bir tasarıma sahip olacak. Full HD + çözünürlüğündeki OLED ekranın altında hem ön kamera hem de parmak izi tarayıcısı olacak.

Snapdragon 888 ya da 888 Plus’tan gücünü alacak telefon kutudan Android 11 / MIUI 12.5 sürümüyle çıkacak. 120 watt kablolu hızlı şarj, 80 watt kablosuz hızlı şarj ve IP68 sertifikası telefonda öne çıkan diğer bazı gelişmeler olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.