Akıllı Telefon Ağustos 6, 2021 13:46

Xiaomi Kripto Para İle Telefon Satışına Başladı

Şu sıralar mobil dünyasının en çok konuşulan markası olan Xiaomi kripto para ile akıllı telefon diğer cihaz satışlarına başladı.
Xiaomi Kripto Para İle Telefon Satışına Başladı

Akıllı telefon dünyasının bir numarası olma hedefinde emin adımlarla yoluna devam eden Xiaomi kripto para ile ödeme almaya başladı. Xiaomi, Portekiz’deki Mi Store’larda ödeme seçenekleri arasında bazı kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

Listede Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dash yer alıyor. İlginç bir şekilde, dolar döviz kuruna sabitlenmiş olan  kripto para birimi olan Tether de listede yer almakta. Kullanıcılar kripto paralarını kullanarak şirketin ürün grupları arasında yer alan akıllı saat, kulaklık, elektrikli süpürgeler, elektrikli scooter ve diğer ürün ekipmanlarını da satın alabilecekler. Hatta herhangi bir üründe şu an için bir kısıtlama olmadığı bildiriliyor.

Portekiz’in vergi yasaları nedeniyle en kripto dostu Avrupa ülkesi olduğu düşünüldüğünde, Xiaomi’nin dijital varlık ödemeleri için bir test ortamı olarak Portekiz’i seçmesi şaşırtıcı değil.

Mi Store Portekiz pazarlama müdürü Pedro Maia, yakın zamanda akıllı telefon pazarında Apple’ı geride bırakan Xiaomi’nin kriptoya geçişiyle “Herkes için yenilik” sunma sloganını yerine getirmeye çalıştığını söylüyor:

“Teknolojik ve yenilikçi bir markayız. Bu yüzden her zaman bir adım önde olmak istiyoruz. Tüm gerçek teknoloji hayranlarına en sevdikleri cihazları “en teknolojik para” ile satın alma imkanı tanımak istiyoruz.”

Öte yandan Samsung’un da kripto para ile ödeme almaya başlayacağı yönünde bazı iddialar gelmeye başladı. Şirketin ilk etapta üste segment telefonlar için sanal para ödeme seçeneğini devreye sokacağı bildiriliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.