Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 6, 2021 10:21

Samsung Telefon Sektöründen Çekilebilir! Ortalık Kızışacak!

Güney Koreli teknoloji devi için işler hiç iyi gitmiyor. Samsung telefon sektöründen yakın gelecekte LG gibi çekilecek gibi görünüyor.
Samsung Telefon Sektöründen Çekilebilir! Ortalık Kızışacak!

Akıllı telefon sektöründe kartlar yeniden dağıtılmaya başladı. Çinli firmaların devrimsel özelliklerini uygun fiyatla sunması, diğer teknoloji devlerini olumsuz etkilemişti. Hatta bu süreçte LG telefon sektöründen çekilmek zorunada kalmıştı. Şimdi ise Samsung telefon sektöründe zor günler geçiriyor. İddialara göre Güney Koreli firma yakın gelecekte sektörden çekilmek zorunda bile kalabilir.

Samsung telefon satışları hiç iyi gitmiyor

Genellikle mobil cihaz endüstrisinden güvenilir bilgiler paylaşan Ice Universe; Samsung’un katlanabilir akıllı telefon pazarında uzun süre lider olmayacağına inanıyor. Ice Universe diğer analistlerin Samsung’un 2023 yılına kadar pazarın yüzde 75’ine sahip olacağı tahminini yorumladı. Ice Universe, Samsung’un ilk aşamada lider olduğunu ancak şimdi Apple, Oppo ve Vivo’nun arkasında dördüncü sırada yer aldığını belirtiyor. Yani Samsung yavaş yavaş geri sıralara doğru kaymaya aşladı.

Ice Universe konu ile ilgili olarak; “5G destekli telefonlar söz konusu olduğunda, Samsung da başlangıçta liderdi. Ancak şimdi şirket dördüncü sıraya düştü. Katlanabilir telefonlarda da durum aynı. Çinli markalar fiyatları düşürüp ilginç katlanabilir telefonları piyasaya sürdüğünde Samsung’un payı önemli ölçüde düşecek.” ifadesini kullandı.

Galaxy S21 için Android 12

Galaxy S21 ailesinin satış rakamlarının S10 ve S20’den kat ve kat düşük olması bu kötü gidişatın fitilini ateşlemiş gibi görünüyor. Katlanabilir telefonlarda izlenen yüksek fiyat politikası da Samsung’un satışlarına olumlu olarak yansımadı. Güney Koreli kullanıcıların Samsung’un politikalarından rahatsız olduğu ve şirketin ikinci LG olacağını düşündükleri söyleniyor.

Fiyat konusunda rakiplerinden çok daha yüksek bir politika izleyen Samsung’un ne yapıp ne edip fiyatları Apple ayarında değil Çinli rakipleri ayarına çekmesi gerekiyor. Aksi durumda her an Ice Universe’in de dediği gibi ikinci LG olarak tarihin tozlu raflarındaki yerini alabilirler.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.