Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 6, 2021 20:57

Lenovo Tab P12 Pro Gümbür Gümbür Geliyor

Lenovo'nun iPad Pro rakibi tableti Lenovo Tab P12 Pro gümbür gümbür geliyor. Tabletin özellikleri gerçekten iştah kabartıyor.
Lenovo Tab P12 Pro Gümbür Gümbür Geliyor

Lenovo’nun bir sonraki amiral gemisi tableti Tab P12 Pro’nun görselleri ve özellikleri ortaya çıktı. Bu tablet, bu yılın başlarında Hindistan’da piyasaya sürülen Tab P11 Pro’nun halefi olacak ve amiral gemisi bir deneyim için Snapdragon 888 işlemci tarafından destekleniyor gibi görünüyor. iPad Pro’nun rakibi olacak olan Lenovo Tab P12 Pro özellikleri ile gerçekten de iştahları kabartıyor diyebiliriz.

Lenovo Tab P12 Pro özellikleri ile iPad Pro’ya rakip olacak

Google Play Console’da ortaya çıkan TB-Q706F kod numaraları bu tabletin Snapdragon 888 yonga setinin yanı sıra 8 GB RAM ile geleceği söyleniyor. Ekran tarafında ise 1600 x 2560 çözünürlüğünde OLED ekran barındıracak olan bu modelde Android 11 işletim sistemi yer alacak.

Daha önce Snapdragon 730G yonga setini kullanan Lenovo, görünüşe göre çıtayı yükseltmek istiyor. Koronavirüs pandemisi ile patlak veren uzaktan eğitim olayı Android tabletlere yaradı. Çünkü ebeveynler iPad’e yüksek fiyat ödemek istemediklerinden Android tabletlere akın ettiler.

Lenovo Tab P12 Pro

Rüzgarı arkasına alan Android tablet pazarında 2022 yılı içerisinde büyük bir patlama yaşanacağını düşünüyoruz. Özellikler orta segment tabletlerin yanı sıra amiral gemisi tabletlerin de peşi sıra tanıtılacağı söyleniyor. Bu süreçte Samsung ve Huawei’den de önemli atılımların geleceği belirtiliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.