Mobiroller Ağustos 6, 2021 13:31

Huawei Mate 50 Snapdragon 898 ile Gelecek! Büyü Bozuldu!

Huawei'nin ambargoları yavaştan kalkıyor. Huawei Mate 50 ailesinin Qualcomm Snapdragon 898 yonga setini kullanacağı söyleniyor.
Huawei Mate 50 Snapdragon 898 ile Gelecek! Büyü Bozuldu!

Ambargolardan dolayı zor günler geçiren Huawei, geçtiğimiz hafta tanıttığı P50 ailesinde Snapdragon 888/888 Plus yonga seti yerine Kirin 9000‘ü kullanmıştı. Ancak bu durum çok yakında değişecek gibi görünüyor. Son gelen bilgilere göre Huawei Mate 50 ailesinde Qualcomm’un yıl sonunda tanıtacağı yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 898 yonga seti kullanılacak. Amerika ile olan ambargolarından yavaş yavaş kurtulacak olan Huawei, 5G konusunda da engelleri aşacak.

Qualcomm’un yeni yonga setinde işlemci frekansının 3.0 GHz ve üzerinde olacağı söyleniyor. Mate 50 ailesi ile ambargoları aşacak olan Huawei’nin kamera konusunda yine Leica ile işbirliğine devam etmesi bekleniyor. P50 Pro ile DxOMark’ta rekor kıran ve en iyi fotoğraf çeken telefon unvanını Mi 11 Ultra’dan alan Huawei, önümüzdeki yıl çıtayı yine yükseltecek gibi görünüyor.

Android’den vazgeçerek HarmonyOS 2.0 ile kendi ekosistemini oluşturan Huawei, Snapdragon 898 yonga setini kendi işletim sistemine kolayca entegre edecek. Performans konusunda Android telefonlardan bile daha hızlı olacağını düşündüğümüz Mate 50 ailesi, tasarımsal açıdan P50’nin ana hatlarına sahip olabilir.

Huawei Mate 50 Pro

Amerika’nın her fırsatta bitirmek istediği Huawei, güçlü Çin ekonomisi ve desteği ile küllerinden yeniden doğma sürecine geçiş yapmış durumda. Küresel pazarda 1-2 yıl içerisinde tekrardan eski şaşalı günlerine ulaşacağını öngördüğümüz Çinli firma, Apple ve Samsung gibi rakiplerini yine gerisine atabilir.

Ambargolara rağmen bir firmanın tekrardan toparlanması, Huawei’nin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Şimdilik pazar payı oldukça düşen ve ilk beşte bile yer alamayan Huawei bakalım beklediğimiz gibi toplanıp eski günlerine dönebilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.