Akıllı Telefon Ağustos 6, 2021 19:52

Galaxy S20 FE ve Huawei Watch 3 Pro Tarafını Seç (!)

Huawei'in yeni akıllı saati Watch 3 Pro bugün itibariyle Galaxy S20 FE 'nin 256GB'lık modeline eş değer bir fiyattan satışa sunuldu.
Galaxy S20 FE ve Huawei Watch 3 Pro Tarafını Seç (!)

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro bugün itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu. Huawei’in yeni nesil akıllı saat çözümleri Türkiye fiyatlarıyla epey eleştiri konusu olacağa benziyor. Her ne kadar yanlarında FreeBuds 3 hediyesiyle gelse de özellikle Watch 3 Pro’nun fiyatı beklentilerin bir hayli üzerinde. Huawei Watch 3 4.999 TL, Waytch 3 Pro ise 5.699 TL fiyattan satışa sunulmakta. Hatta resmi sitede yer aldığına göre bunlar bir de indirimli fiyatlarmış. Whatc 3 Pro’de fiyat 7.000 TL’yi aşıyor. Bakıldığında zaman Watch 3 Pro Apple, Samsung, Xiaomi, OPPO gibi akıllı telefon üreticileri kıyas alındığında en pahalı akıllı saat olmayı başarıyor. Peki bu akıllı saat yerine Snadpragon 865 işlemcili Galaxy S20 FE akıllı telefonu almaya ne dersiniz?

Tabii burada amacımız elma ile armudu kıyaslamak değil tabii ki. Amacımız Huawei’in akıllı saatler için belirlediği fiyatların çok ama çok yüksek olmasına farklı bir noktadan bakmak. Akıllı saat ihtiyacı olan birinin gidip hiç ihtiyacı yokken aynı fiyattan bir Galaxy S20 FE ya da başka bir marka telefon alması pek mantıklı değil.

Huawei ayrıca saatlerle birlikte kulaklık hediyesi sunuyor ki; bunun yerine fiyatı daha makul bir seviyeye çekmek daha mantıklı olabilirdi. Tabii kulaklık promosyonunun ne kadar süreceği de belirsiz.

Akıllı telefon dünyasında her geçen gün kan kaybeden Huawei’in giyilebilir cihazlar kategorisinde rekabet edebilmesi için fiyatları çok daha makul seviyelere çekmesi yararına olacaktır. Türkiye şartlarında bir akıllı saati 5 -6 bin TL seviyesinden satmak epey güç. Tabii adınız Apple değil ise.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.