Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 5, 2021 12:22

Xiaomi Mi Mix 4 için Çok İddialı Sözler

Xiaomi'nin 10 Ağustos'ta tanıtacağı Xiaomi Mi Mix 4 modeli için bugün CEO'dan açıklama geldi. Bu telefon beklentileri boşa çıkarmayacak.
Xiaomi Mi Mix 4 için Çok İddialı Sözler

Çin’in dev isimlerinden olan Xiaomi, 10 Ağustos tarihinde ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak olan Xiaomi Mi Mix 4 modelini resmi olarak tanıtacak. 950 dolar fiyat bandından satışa sunulacağı söylenen bu fütüristik telefon hakkında bugün firmanın CEO’sundan çok iddialı açıklamalar geldi.

CEO Lei Jun, Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da; “Mi MIX serisi, hayaller için doğmuş bir ürün. Yeni modelimiz beklentileri asla boşa çıkarmayacak.” açıklamasında bulundu. Özellikleri ile amiral gemisi segmentinde yer alacak olan bu model gücünü Snapdragon 888 Plus yonga setinden alacak. Tasarımı ile tam ekran tasarım bir deneyim sunacak olan bu telefonun Avrupa pazarına çip krizinden dolayı biraz gecikmeli olarak satışa sunulacağı söyleniyor.

8 GB RAM ve 12 GB RAM‘li sürümleri ile satışa sunulacak olan telefonun ekran tarafında ise QHD+ çözünürlüğünü tercih edeceği söyleniyor. Ayrıca telefonda 120W kablolu hızlı şarj ve 80W kablosuz hızlı şarj özelliği bulunacak. UWB yani Ultra-Wideband teknolojisi ile 5G konusunda da beklentilerin üzerinde bir deneyim sunulacak.

Türkiye pazarına 12.000 TL ve üzerinde gireceğini düşündüğümüz bu model hakkında daha fazla detayı 10 Ağustos’taki etkinlikte öğreneceğiz. Umarız uzun zamandır beklenen bu model CEO’nun dediği gibi herkesi şaşırtır ve beklentileri fazlasıyla karşılamayı başarır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.