Akıllı Telefon Ağustos 5, 2021 13:42

TikTok Hikayeler Özelliğini Test Etmeye Başladı

TikTok hikayeler özelliğini bazı kullanıcılarda test etmeye başladı. Bakalım hikaye özelliği TikTok kullanıcılarının ilgini çekecek mi?
TikTok Hikayeler Özelliğini Test Etmeye Başladı

TikTok hikayeler özelliğini test etmeye başladı. Snapchat ile hayatımıza giren Instagram ve WhastApp ile bir akıma dönüşen Hikayeler özelliği şimdi TikTok‘a geliyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği bir e-postada kendi Hikayeleri üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu özellik ilk olarak Matt Navarra tarafından Twitter’da keşfedildi ve şu anda ABD dışındaki pazarlarda az sayıda kullanıcıyla deneniyor.

Siteye konuşan bir TikTok sözcüsü “Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Şirket, TikTok Hikayeleri’ni ne kadar kapsamlı bir şekilde test ettiği veya ne zaman daha geniş kitlelere aktaracağı yönünde bir bilgi vermedi. Fakat Twitter’da yapılan kısa bir aramada özelliğin çok sayıda TikTok kullanıcına eriştiği görülüyor.

TikTok’ta Hikayeler özelliği Instagram, WhatsApp ve diğer platformlardaki gibi çalışıyor. Hikayeler 24 saat sonra kayboluyor. Hikayeleri kimlerin izlediğini görebilir ve paylaşımlara bırakılan yorumlar okunabiliyor.

Hikayeler özelliği ayrıca mevcut ana ekranı engellemeyecek, bunun yerine hikayelere ana ekranda sola kaydırma yaparak veya bir kişinin Avatarına dokunarak erişilecek. Hikayeler özelliğinin size ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için TikTok’unuzu güncellemeyi unutmayın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.