realme Ağustos 5, 2021 17:52

Realme GT Flash Özellikleri ile Karşımızda

Realme MagDart teknolojisine sahip ilk telefon olan Realme GT Flash özellikleri ile karşımıza çıktı. Bu telefon çok ses getirir çok.
Realme GT Flash Özellikleri ile Karşımızda

Android cephesinde MagDart ile bir ilke imza atan realme, bu etkinlikte Realme GT Flash modelinin geleceğini müjdelemişti. MagDart destekli ilk telefon olması beklenen Flash’ın teknik özellikleri maalesef ki etkinlikte paylaşılmamıştı. Bugün ise telefonun merakla beklenen özellikleri ortaya çıktı. Bu telefon rakiplerini solda sıfır bırakabilir.

Realme GT Flash özellikleri nasıl olacak?

Aktarılan bilgilere göre telefonda Samsung imzalı 6.7 inç büyüklüğünde QHD+ çözünürlüğünde LTPO ekran yer alacak. Bu ekran 1 Hz ile 120 Hz arasında tazeleme sunacak. Gücünü Snapdragon888Plus yonga setinden alacak olan telefonda LPDDR5 RAM bulunacak. Muhtemelen telefonun 8 GB RAM ve 12 GB RAM‘li sürümleri bulunacak. Depolamada ise UFS 3.1 teknolojisi kullanılacak.

4.500 mAh kapasiteli bataryasını 50W MagDart teknolojisi ile şarj edecek olan Çinli firma, kamera konusunda da çok iddialı olacak. Cihazın arkasında Sony IMX 766 sensörlü 50 Megapiksel ana, Sony IMX 766 sensörlü 50 Megapiksel ikinci kamera ve 2 Megapiksel derinlik sensörü bulunacak. Ön yüzeyde ise Sony IMX 615 sensörlü 32 Megapiksel kamera bulunacak.

Tasarımsal açıdan da oldukça şık görünen bu telefon amiral gemisi segmentinde yer alacağı için fiyatı da biraz yüksek olacak. Ağustos ayında resmi olarak tanıtılacak olan telefonun yine bu ay içerisinde satışa sunulacağını düşünüyoruz. Ülkemize de gelecek olan bu model Android dünyasına yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.