Apple Ağustos 5, 2021 16:20

iPhone için Virüs Tarama Uygulaması Çıktı

iMazing uygulaması iPhone için virüs tarama desteği ile güncellendi. iPhone'unuzda malware varsa bu uygulama tespit edebiliyor.
iPhone için Virüs Tarama Uygulaması Çıktı

NSO grubu tarafından yaratılan kullanıcı izni olmadan akıllı telefonlardan veri toplamak için sıfır gün güvenlik açıklarına dayalı olarak oluşturulan bir casus yazılım olan Pegasus’u duymuş olabilirsiniz. Şimdi iMazing, uygulamasını iPhone’da Pegasus casus yazılımını kolayca tespit edebilen yeni bir araç içerecek şekilde güncelledi. iPhone için virüs tarama uygulaması arıyorsanız bu yenilik tam size göre diyebiliriz.

Uluslararası Af Örgütü, kullanıcıların bir cihaza Pegasus bulaşıp bulaşmadığını tespit etmelerine yardımcı olan bir araç yayınladı. Ancak bu yöntem, GitHub’da mevcut olan kodun derlenmesini gerektirdiğinden normal bir kullanıcı için oldukça karmaşık bir yapıda. Neyse ki, iMazing şimdi yazılımının en son sürümünde aynı algılama metodolojisini uygulayarak tek tıklama ile iPhone’u tarayabiliyor.

macOS veya Windows için iMazing 2.14 ile iPhone’da Pegasus casus yazılımını taratabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken cihazınızı bir bilgisayara bağlamak ve ardından iMazing uygulamasını kullanarak Casus Yazılım Tespitini çalıştırmak. Ancak, iMazing’in kendisinin de kabul ettiği gibi, “iPhone kullanıcılarının büyük çoğunluğu risk altında olmadığı” için muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacak.

iPhone için Virüs Tarama

iMazing ücretli olmasına rağmen Spyware özelliğini ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Uygulaması indirdikten sonra tarama işlemini başlatabilirsiniz. Ancak iOS yapısı itibariyle virüslere kapalı bir işletim sistemi. Eğer çok fantastik işlemler yapmadıysanız iPhone’unuza virüs bulaşma ihtimalinin yüzde 0 olduğunu söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.