Akıllı Telefon Ağustos 4, 2021 12:51

Xiaomi Mi Mix 4’ün Ekran Altı Kamerası Görünmez Olacak

Xiaomi Mi Mix 4 cephesinde heyecan giderek artıyor. Xiaomi'nin ekran altı kameraya sahip telefonunda ön kamera tam görünmez olacak.
Xiaomi Mi Mix 4’ün Ekran Altı Kamerası Görünmez Olacak

10 Ağustos tarihinde resmi duyurusu gerçekleşecek Xiaomi Mi Mix 4 modelinde ekran altı kamera teknolojisini göreceğiz. Xiaomi’nin ilk kez yer vereceği bu teknoloji akıllarda bazı sorular bırakmıyor değil. Bunların başında da ön kameranın özellikle açık renkli duvar kağıtlarında kendisini gösterip göstermeyeceği. ZTE, Axon 30 modelinde bu durumu aşmış görünüyor. Hatta Axon 20 ile kıyaslandığında çekim kalitesinde de ciddi bir iyileştirmeden söz edebiliriz.

Mi Mix 4’te kullanılacak ekran güvenilir kaynaklarca sızdırıldı. Oldukça iyi görünen ekranda, ekran altı kameraya dair bir ize rastlanmıyor. Bu da Xiaomi’nin kamerayı oldukça iyi gizlediği anlamına geliyor.

Mi Mix 4 cephesinden sayısız sızıntı gerçekleşmesine rağmen telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı hala gizemini koruyor. Ön kameranın ekran altına taşınması ve ekranın dört bir yandan kavisli yapıda olması, Mi Mix 4’ü mobil dünyasının en güzel görünen telefonlarından biri yapacaktır.

Snadpragon 888 ya da 888 Plus işlemcisinden güç alacak telefonda 120 watt kablolu ve 80 watt kablosuz hızlı şarj desteği olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.