Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 4, 2021 10:35

Xiaomi Mi Mix 4 Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklatacak

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi Mix 4 fiyatı ile üzecek. Çin'de ön siparişe sunulan telefonun Türkiye fiyatı can yakacak.
Xiaomi Mi Mix 4 Türkiye Fiyatı Dudak Uçuklatacak

Ekran altı kamera teknolojisine Xiaomi Mi Mix 4 ile giriş yapacak olan Çinli firma önümüzdeki günlerde bu canavarını resmi olarak tanıtacak. Ancak bu telefonun fiyatının diğer Xiaomi ve Redmi modellerine göre bir hayli pahalı olacağını düşünüyorduk. Öngörülerimizde yanılmadık ve bugün Çin’in en büyük alışveriş platformu olan JD.com‘da bu telefon ön siparişe açıldı.

Xiaomi Mi Mix 4 fiyatı ile üzecek

930 dolar gibi bir fiyata sahip olacak olan bu telefonun Türkiye fiyatını kestirmek çok güç. Muhtemelen bu telefon ülkemize gelirse 12.000 TL bandını zorlayacak. Gücünü Snapdragon 888 Plus yonga setinden alacak olan telefonun 8 GB RAM ve 12 GB RAM‘li sürümleri bulunacak. Ekran tarafında ise QHD+ ekran ile geleceği söylenen telefon şarj konusunda rakiplerine adeta göz dağı verecek.

Xiaomi Mi Mix 4

Telefonda 120W kablolu hızlı şarj ve 80W kablosuz hızlı şarj özelliği bulunacak. UWB yani Ultra-Wideband teknolojisi ile 5G konusunda da iddialı olacak olan bu canavar 10 Ağustos 2021 tarihinde resmi olarak bizlerle olacak. MIUI 13 arayüzünün testleri tamamlanmadığı için telefonun kutusundan MIUI 12.5 ile çıkacağı söyleniyor. Ancak MIUI 13 çıktığında güncellemeyi ilk alan modeller arasında yer alacağını belirtelim.

Ekran altı kamera teknolojisinin istediği seviyeye gelmesini bekleyen Xiaomi, geç de olsa bu özelliğe geçiş yapacak. Şimdilik ön kameranın nasıl bir performans sergileyeceği ise henüz bilinmiyor. Yapay zeka sayesinde görüntü işleme konusunda da dikkat çekecek olan bu telefon performansı ile 2021’e damga vuracak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.