Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 4, 2021 11:22

iPhone 13 Pro ile Radikal Bir Karar Alınabilir

Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 13 Pro için bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Telefonda Lightning bağlantısı bile yer almayabilir.
iPhone 13 Pro ile Radikal Bir Karar Alınabilir

Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Bu seride daha küçük çentik ve daha büyük lenslerin yer alacağı uzun zamandır biliniyordu. Ancak bugün ortaya çok ilginç bir iddia atıldı. Bildiğiniz gibi iPhone’da USB-C’ye geçmemekte inat eden Apple, iPhone 12 ile MagSafe adını verdiği manyetik şarj özelliğini duyurmuştu. Söylentilere göre şimdi ise Apple bu özelliği bir adım ileriye taşıyacak ve iPhone 13 Pro ile Lightning girişini bile kaldıracak.

iPhone 13 Pro Lightning girişi olmadan gelebilir

İnternete servis edilen görsellerde Pro modelin herhangi bir girişe sahip olmayacağı açıkça görünüyor. Bu zamana kadar gelen sızıntılar ile de örtüşen bu tasarım oldukça şık görünse de kafada soru işaretlerin oluşmasının önüne geçemiyor. Çünkü Apple, iPhone 12 ile kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkarmıştı. Eğer yeni seride Lightning portu olmazsa kutu içeriğinden kablo da çıkarılacak. Bu da Pro modeli satın alanların ya MagSafe ya da kablosuz şarj destekli bir aksesuar almasına neden olabilir.

Apple’ın aksesuar satmayı ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Bu yüzden Cupertinolu firma kullanıcılarını aksesuar almaya yönlendirebilir. Şimdilik sızdırılan bu görsellerin doğruluk payının olup olmadığı bilinmiyor. Bu yüzden bu konu hakkında yorum yapmak için biraz erken diyebiliriz. Ancak söz konusu Apple olunca böylesine radikal bir karar neden alınmasın da diyoruz.

iPhone 13 Pro

Fiyat konusunda çip krizini bahane etmeyecek olan Apple, yeni seriyi de iPhone 12 fiyatından satışa sunacak. Ancak iş Türkiye’ye geldiğinde kur ve vergi gerekçe gösterilerek mevcut fiyatların da üzerine çıkacaklar. Android tarafında fiyatlar sürekli düşerken Apple’ın fiyat artırma politikası muhtemelen yakında ters tepecek. Bu yüzden Cupertinolu firmanın fiyatlarda bir iyileştirme yapması şar görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.