Xiaomi Ağustos 3, 2021 12:25

Xiaomi Mi Mix 4 Üretim Hattında Görüntülendi

Xiaomi'nin ekran altı kamera teknolojisine sahip olacak olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli üretim hattında kameralara yakalandı. Yakında geliyor!
Xiaomi Mi Mix 4 Üretim Hattında Görüntülendi

ZTE’nin başlattığı ekran altı kamera teknolojileri yaygınlaşmaya devam ediyor. Şimdi de bir diğer Çinli üretici Xiaomi, ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonu Xiaomi Mi Mix 4 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bilgilere göre 10 Ağustos’ta tanıtılacak olan bu telefon, bugün üretim hattında kameralara yakalandı.

Xiaomi Mi Mix 4 böyle görünecek

Sızdırılan fotoğraf telefon hakkında ortaya atılan iddiaları doğruluyor. Ekranın köşeleri Mi 11 ailesinden bir tık daha yuvarlak olacak. Şelale ekran tasarımına benzer bir tasarım izleyecek olan Mi Mix 4’ün ekranında ışık sensörü, parmak izi sensörü ve ön kamera yer alacak. Bu modüller panele entegre bir şekilde olacak. Arka bölümde ise Xiaomi Mi 11’in kamera kurulumunun aynen yer verilmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi Mix 4

6.67 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlüğünde OLED ekran ile gelecek olan Xiaomi’nin yeni canavarı, gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak. 8 GB RAM ve 12 GB RAM opsiyonlarına sahip olacak olan bu model, sanal RAM oluşturma özelliğini de destekleyecek. Bu sayede tüm modellerde 5 GB’a kadar RAM artışı sağlanabilecek.

120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli batarya ve Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile kutusundan çıkmasını beklediğimiz telefon ile birlikte MIUI 13’ün de tanıtılacağı söyleniyor. MIUI 13 arayüzü ile ekosistem oluşturmak isteyen Xiaomi bu arayüzü en erken 2022’nin ilk çeyreğinde yayınlayabilecek gibi görünüyor. Normalde bu arayüzün direkt olarak Mi Mix 4’te yer alacağı söyleniyordu. Muhtemelen evdeki hesap çarşıya uymadı ve arayüzün hazırlıkları tamamlanmadı.

Fiyat konusunda ise Xiaomi’nin şimdilik ne kadar bir tutar isteyeceğini kestirmek güç. Tahminlerimize göre bu model 900 dolar bandında satışa sunulacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.