Akıllı Telefon Ağustos 3, 2021 20:51

Samsung Galaxy S21 Serisi İyi Satmıyor

Samsung Galaxy S21 serisinde satışlar beklenenin altında seyrediyor. Hatta rapora göre satışlar Galaxy S20 serisinin bile gerisinde.
Samsung Galaxy S21 Serisi İyi Satmıyor

Samsung cephesinde akıllı telefon satışlarının beklenin altında seyrettiği raporlara yansımaya başladı. Son olarak Avrupa’da Xiaomi’nin arkasında ikinci sıraya düşen Samsung, üç ya da dördüncü çeyrekte özellikle iPhone 13 serisinin tanıtımı sonrası bir anda kendisini üçüncü sırada bulabilir. Yıllardır zirveyi birkaç çeyrek dışında kimseye kaptırmayan Samsung’un üçüncü sıraya gerilemesi şu an için kaçınılmaz görünüyor. Henüz yayınlanan bir rapora göre Samsung Galaxy S21 serisinde satışlar beklenenin altında seyrediyor.

Kiwoom Securities’e göre Galaxy S21 serisi tanıtımları üzerinden altı geçerken şu ana kadar 13.5 milyon adet satabildi. Galaxy S20 serisi modeller aynı dönemde 16.4 milyon adet satış gerçekleştirdi. Galaxy S10 serisinin altı aylık dönemde elde ettiği satışlarla kıyaslandığında Samsung cephesinde bir şeylerin yanlış gittiği net ortada. Galaxy S10 serisi ilk aylı aylık dönemde yaklaşık 37 milyon adet satmayı başardı.

Galaxy S21

Galaxy S20 ve Galaxy S21 serisi, dünyanın Covid-19 salgını ile mücadele ettiği bir dönemde satışa sunuldu. Ancak bu durum diğer markalar için de geçerli ve bakıldığında Xiaomi, Vivo OPPO başta olmak üzere Çinli üreticiler ciddi bir çıkış içerisinde.

Bu yıl Galaxy Note serisi de olmayacak. Onun yerine Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3, 11 Ağustos tarihinde tanıtılacak. Öncüllerine göre daha düşük fiyattan satışa sunulacak katlanabilir telefonlar bakalım Samsung’un telefon satışlarını nasıl etkileyecek. Burada satışlar noktasında bir çıkıştan söz edeceksek Samsung’un Galaxy S21 FE modelinin tanıtımını bir an önce hızlandırması gerekiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.