Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 2, 2021 11:53

Samsung Telefon Sektöründen Çekiliyor Mu? İddialar Büyük!

Teknoloji gündemine bomba gibi iddialar düştü. İddialara göre Samsung telefon işinden ilerleyen yıllarda çıkacak. Samsung yeni LG mi olacak?
Samsung Telefon Sektöründen Çekiliyor Mu? İddialar Büyük!

Android telefon pazarında Çinli üreticilerin sert bir giriş yapmasından dolayı Güney Koreli teknoloji üreticisi LG çok kan kaybetmişti. Zarar üzerine zarar yazan LG bu savaşa daha fazla dayanamamış ve telefon sektöründen çekildiğini açıklamıştı. Şimdi ise Samsung telefon işinden çekilecek gibi görünüyor. En azından ortaya atılan ve henüz somut verilere dayanmayan iddialar bu yönde.

Bomba İddia: Samsung telefon işinden çekilebilir!

Telefon sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe; Güney Koreli kullanıcıların Samsung’un mobil bölümünün mevcut stratejisi hakkında endişeli olduğunu ve şirketin ikinci LG olabileceğine, yani bunun sonucunda telefon bölümünü kapatacağına inandığını belirtti.

Sızıntı devi, Samsung’un çok garip kararlar alarak tüm gücüyle ikinci LG olmaya çalıştığının altını çizdi. Örneğin, Güney Kore’deki Galaxy Z Flip 2 telefonun fiyatı 1.700 doların üzerinde. Şirket, şarj cihazını kitten çıkararak amiral gemisi akıllı telefonlarında maliyetleri düşürürken, amiral gemileri yalnızca 45W şarjı destekliyor. Rakipleri 120W’ı test ederken Samsung’un şarj alanında bile geri kalması oldukça endişe verici.

Samsung’un bu yıl Galaxy Note 21 ailesini piyasaya sunmaması ve firmanın uygun fiyatlı telefonlara odaklanması, bu gidişatın endişe verici olduğunu gösteriyor. Ice Universe, geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, amiral gemilerinin kamera bölümünde defalarca ciddi hatalar yapan ve daha sonra bunları yazılım güncellemeleriyle uzun süre ve kapsamlı bir şekilde düzeltmeye çalışan Samsung’un mobil bölümünü defalarca eleştirmişti.

Samsung’un Ar-Ge departmanıyla bağları olan Ice Universe, geçtiğimiz günlerde şirketin Eylül ayında yeni bir 200MP kamera sensörü ve 50MP RGBW modülünü piyasaya süreceğini duyurdu. Söylentilere göre Samsung Galaxy S22, 50 megapiksellik bir kamera ile gelecek.

Samsung telefon

Şimdilik bu iddiaların doğruluk payı çok düşük diyebiliri. Galaxy S22 için hazırlık yapan Güney Koreli firmanın daha Android telefonlar arasındaki pazar payı da ortada. Ancak Samsung’dan yeni atılımlar gelmezse Ice Universe’ün dediği gibi pazar payı düşecek ve Çinli üreticiler üst sıralara yerleşecek. Bakalım Android’in dünyaya yayılmasında en büyük paya sahip olan Samsung’un geleceği nasıl olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.