Akıllı Telefon Ağustos 2, 2021 8:51

Patlayan OnePlus Nord 2 Büyük Korkuya Neden Oldu

Son dönemin gözde telefonlarından OnePlus Nord 2 ciddi bir sorunla karşı karşıya olabilir. Telefonun pili patladı ve sorun ciddi görünüyor.
Patlayan OnePlus Nord 2 Büyük Korkuya Neden Oldu

Hindistan’ın Karnataka eyaletinin başkenti Bangalore’den Ankur Sharma adlı bir kullanıcı eşinin kullanmakta olduğu OnePlus Nord 2 akıllı telefonun bisiklet sürerken birden bire patladığını bildirdi. Kullanıcının Twitter aracılığıyla yaptığı duyuru, OnePlus’ın olaya incelemesinin ardından kaldırılmış görünüyor. Tweet’in neden silindiğine de anlam verebilmiş değiliz. Her neyse haberimizin detaylarına geçelim.

Kullanıcının iddiasına göre eşi bisiklet kullanırken yanında taşıdığı OnePlus Nord2 birden bire patladı. Patlama sonrası epey bir dumanın oluştuğundan söz eden kullanıcı, bu panik sonrası eşinin bir de kaza geçirdiğinden de söz ediyor.

Kullanıcı patlama hadisesini göstermek için mesajının yanında telefonun hasar aldığı dört fotoğraf yayınladı. Görüntülere bakıldığında telefonun pilinin patladığı net bir şekilde görünüyor. Üstelik patlama cihazın tamamına büyük bir hasar vermiş durumda. Anlayacağınız patlamanın boyutu ciddi görünüyor.

Yaşanan bu üzücü olay sonrası OnePlus cephesinden açıklama gecikmedi. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde: “Deneyiminizi duyduğumuza üzüldük. Derinden endişeliyiz ve bunu telafi etmek istiyoruz. Düzeltme yapabilmemiz ve bunu sizin için tersine çevirebilmemiz için bize doğrudan mesajla bağlanmanızı rica ediyoruz.”

OnePlus ayrıca “Olayın halihazırda üzerinde çalışıyoruz ve öncelik bazında gerekenleri yapacağız.” şekilde bir açıklamada daha bulundu.

OnePlus’ın bu açıklamaları sonrası Ankur Sharma, Twitter gönderisini sildi. Kendisine yeni bir cihaz ya da tazminat mı teklif edildi bilmiyoruz. Fakat bu gelişme OnePlus Nord2 satın almak isteyen çok sayıda kullanıcıyı bir süre bekletecektir. Belki de kullanıcıların çoğu telefonu almaktan vazgeçecektir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.