Akıllı Telefon Ağustos 1, 2021 10:54

Xiaomi Mi Mix 4 Renderları Mi 11 Ultra’ya Oldukça Benziyor

Xiaomi Mi Mix 4 cephesinde heyecan devam ediyor. Ağustos ayı içerisinde tanıtılacak akıllı telefon, Xiaomi Mi 11 Ultra modeline mi benzeyecek?
Xiaomi Mi Mix 4 Renderları Mi 11 Ultra’ya Oldukça Benziyor

Xiaomi Mi Mix 4 cephesinde heyecan dorukta. Bu ay içerisinde tanıtılacak sıra dışı telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağı hala merak konusu. Güvenilir kaynaklardan gelen baz görüntüler Mi Mix 4’ün tam ekran anlayışını en iyi yansıtan telefon olacağı yönünde. Ekran altı kamera teknolojisinin yer alacağı göz önüne alındığında bu durum zaten kaçınılmaz olacak. Son olarak Mi Mix 4 modeline dair yayınlanan bazı render görüntüler ise kafa karıştırmadı değil.

Önden bakıldığında mükemmel görünen telefonun arka bölümü ise Xiaomi’nin bu yıla damga vuran telefonu Mi 11 Ultra’ya oldukça benziyor. Arka bölümde Mi 11 Ultra’nın ikinci ekrana kıyasla daha büyük bir ekran ve dörtlü bir kamera sisteminin yer aldığı görülüyor. Mi Mix 4’te böyle bir arka görünüm tercih edilir mi biliyoruz. Bekleyip göreceğiz. Şimdi Xiaomi Mi Mix4’ün başlıca özeliklerine değinelim.

Çin’de TENAA belgelendirme kuruluşunca onaylanan telefonda8/12GB RAM ve 256GB’a kadar depolama biriminin yer alacağı onaylandı. Snapdragon 888 ya da 888 Plus işlemcisinden güç alacak telefonda 120 watt hızlı şarj özelliği göreceğiz.

MIUI 13 henüz hazır olmadığı için kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümü ile çıkacak telefonun ana kamerasında 50MP ISOCELL GN1s sensörü yer alacak.

Mi Mix 4 modelinde 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekran yer alacak. Ön kameranın ekran altına koyulacak olması nedeniyle telefonda yoğun ppi değeri nedeniyle 2K çözünürlüklü ekran göremeyeceğiz. Telefonun başlangıç fiyatının ise 930 $ olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.