Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 31, 2021 13:34

Squash 3 ile Fotoğrafların Boyutunu Küçültün

Realmac Software tarafından macOS için geliştirilen Squash 3 uygulaması ile fotoğrafların boyutunu tek tıklama ile küçültebiliyorsunuz.
Squash 3 ile Fotoğrafların Boyutunu Küçültün

iOS ve macOS için uygulama geliştiren ve küçük bir oluşum olan Realmac Software, karşımıza Squash 3 uygulaması ile çıkageldi. Özellikle web’e sürekli fotoğraf yükleyenlerin hayatını kolaylaştıracak olan bu uygulama, sadece fotoğrafın boyutunu küçültmek ile kalmıyor ekstra özellikleri de kullanıcılarına sunuyor.

Son yıllarda bildiğiniz gibi uygulamalar yıllık abonelik sistemi ile hizmet vermeye başlamıştı. Squash 3’te de bu yöntem uygulanıyor ve lisans için kullanıcılardan 35 dolar talep ediliyor. Onlar için küçük ama bizim için yüksek olan bu fiyatı ödediğinizde; toplu fotoğraf düzenleme konusunda hayatınızı kolaylaştıran özelliklere sahip oluyorsunuz.

Uygulamaya birden fazla fotoğraf yükleyebilir ve bu fotoğrafların boyutunu ve çözünürlüğünü tek tıklama ile hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Apple M1 işlemci uyumuna da sahip olan bu uygulamada ayrıca fotoğraflara yine toplu veya tekli bir şekilde watermark yani filigran da ekleyebiliyorsunuz. Ekstra ücret ödemeye gücünüz varsa uygulamanın sunduğu iki adet filtre paketini de satın alabilir ve fotoğraflarınıza renk katabilirsiniz.

Squash 3

Örnek vermek gerekirse; 400 KB büyüklüğündeki bir fotoğrafı sıkıştırarak boyutunu 40 KB’a kadar düşürebiliyorsunuz. Bu sıkıştırma işlemi Realmac Software’in kendi algoritmaları ile yapıldığı için fotoğrafın kalitesinde gözle görünür bir düşüş yaşanmıyor. Özellikle internet sitelerine görsel yükleyenler için bu özellik oldukça faydalı. Fotoğrafları dışarıya aktarırken, formatını seçebilir ve hatta lokasyon bilgilerinin yer aldığı metadata verilerini bile silebilirsiniz.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.