OPPO Temmuz 31, 2021 18:53

OPPO Manyetik Şarj Üzerinde Çalışıyor! iPhone 12’ye Yazık Olacak!

Çinli teknoloji devleri Apple'ı saf dışı bırakmaya kararlı. Şimdi de Realme'den sonra OPPO manyetik şarj üzerine çalışmalarına başladı.
OPPO Manyetik Şarj Üzerinde Çalışıyor! iPhone 12’ye Yazık Olacak!

Apple, iPhone 12 ailesi ile birlikte MagSafe adını verdiği manyetik özelliğini kullanıma sunmuştu. Genellikle şarj için kullanılan bu özelliğin çok yakında realme Flash ile Android cephesine de geleceği açıklanmıştı. Bugün ise realme’den sonra OPPO manyetik şarj üzerinde çalışmalarına başladığı haberleri ortaya çıktı. Çinli teknoloji devleri görünüşe göre Apple’ı saf dışı bırakmaya kararlı.

BBK Electronic bünyesinde bildiğiniz gibi; OPPO, Vivo, OnePlus, Realme ve iQOO firmaları yer alıyor. Bu yüzden bir firmada yer alan özelliğin diğer firmalarda yer alma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden ilk olarak realme, sonrasında OPPO ve sonrasında ise Vivo’nun bu manyetik şarjı kullanacağını düşünüyoruz.

Bugün internete sızdırılan OPPO’nun yeni şarj aleti hakkında henüz bir bilgi yok. Muhtemelen bu şarj aleti 66W hızlı kablosuz şarjı destekleyecek. Hatırlatmak gerekirse iPhone 12’nin MagSafe özelliğinin sadece 15W hızlı şarj desteklediğini belirtelim. USB-C ile beslenecek olan bu şarj cihazının boyutunun oldukça küçük olacağını söyleyebiliriz.

OPPO Manyetik Şarj

3 Ağustos’taki etkinlikte realme Flash ile MagDart teknolojisi tanıtılacak. OPPO‘nun bu teknolojiyi Reno 7 ailesi ile birlikte duyurması bekleniyor. Çinli firmanın çok sevilen Reno 7 markasının böylesine devrimsel bir özellik ile gelecek olması Apple’ın işini zorlaştıracaktır. 15W şarj ile sınırları aşamayan Apple’a ilerleyen dönemde Android cephesinden daha çok ağır darbelerin geleceğini düşünüyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.