realme Temmuz 30, 2021 13:20

Realme MagDart iPhone 12’deki MagSafe’ten Yüzde 440 Daha Hızlı

Realme'nin Flash isimli telefonu ile tanıtacağı Realme MagDart teknolojisi hakkında yeni bilgiler açıklandı. Şarj konusunda devrim yaratacak.
Realme MagDart iPhone 12’deki MagSafe’ten Yüzde 440 Daha Hızlı

Çinli teknoloji devi Realme, yakında tanıtacağı Flash isimli telefonu ile Realme MagDart adını verdiği bir teknolojiyi kullanacak. iPhone 12 ile görmeye başladığımız MagSafe’in benzeri bir teknoloji olacak olan MagDart’in detayları bugün ortaya çıkmaya başladı. Açıklamalara göre Realme, iPhone 12’deki teknolojiden yüzde 440 daha hızlı performans sunacak.

Realme MagDart 66W hızlı şarj desteği ile gelecek

Realme CEO’su Madhav Sheth, karşılaştırmanın iPhone 12 ile yapıldığını belirterek MagDart’ın yüzde 440 daha hızlı ve daha ince olacağını söyledi. Android dünyasında bir ilke imza atacak olan MagDart’ın daha sonra diğer Android telefon üreticileri tarafından da kullanılması bekleniyor.

MagDart’ın iki versiyonunu piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bunlar daha ince olan 15W şarj destekli sürümü ve diğeri de MagSafe’ten yüzde 440 daha hızlı olan sürümü. MagSafe’in 15W gücünde şarj ettiğini düşünürsek Realme’nin 66W hızlı şarj sunacağını söyleyebiliriz.

Realme’nin yeni canavarı Flash’tan bahsetmek gerekirse; telefon gücünü Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888’den alacak. 12 GB RAM’e kadar destek verecek olan telefon 256 GB dahili depolama birimi ile geniş bir depolama sunacak. Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 ile kutusundan çıkacak olan telefon için farklı aksesuarların da tanıtılmasını bekliyoruz.

Realme MagDart

3 Ağustos 2021 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte sergilenecek olan yeni telefon ve yeni şarj teknolojisi, Android dünyasında yeni bir dönemi başlatabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.