HarmonyOS Temmuz 30, 2021 16:56

HarmonyOS 2.0 ile Eski Huawei Telefonları Şahlanacak

Huawei, HarmonyOS 2.0 güncellemesini alacak eski Huawei ve Honor telefonlarının hafızası ve pilinin yükseltilebileceğini açıkladı.
HarmonyOS 2.0 ile Eski Huawei Telefonları Şahlanacak

Huawei P50 serisinin etkinliğinde Huawei CEO’su Yu Chengdong, eski telefonları için müjdeli haberi verdi. HarmonyOS 2.0 güncellemesini alacak olan eski Huawei ve Honor modellerinde dahili depolama ve bataryayı artırmak mümkün olacak.

Bildiğiniz gibi bundan birkaç yıl önce, birçok akıllı telefon 32 GB veya 64 GB dahili depolama birimine sahipti. Ancak günümüzde özellikle 32 GB’lık depolamalar artık yetersiz geliyor. Android işletim sisteminden dolayı depolamayı değiştirmek de mümkün değildi. Ancak HarmonyOS’in yapısı sayesinde hem eski depolamalar hem de bataryalar değiştirilebiliyor.

HarmonyOS 2.0 Android’in yapamadığını yapacak

Depolama alanını genişletmenin maliyeti 57 dolardan başlıyor ve kullanıcılar 128, 256 ve 512 GB arasında seçim yapabiliyor. Halihazırda Huawei Mate 9, Huawei Mate 10, Huawei Mate 20, Huawei Mate 30, Huawei P10, Huawei P20 ve Huawei P30 serisinde yükseltme yapılabiliyor.

Ağustos’tan Eylül’e kadar, Huawei nova serisi yükseltme planına katılacak. Ayrıca, Huawei Enjoy 10/10 Plus/10S, Ağustos ayından itibaren bu programa dahil edilecek.

Ekim ayından Aralık ayına kadar Honor 9, Honor 10 serisi, Honor 20, Honor 30, Honor V9, V10, V20, V30, 9X, Play, Magic 2 ve diğer telefonlarda da bu program kapsamında yükseltme yapılabilecek. Ancak bu yükseltme programının ilk olarak Çin’de başlayacağını belirtelim. Eğer Huawei anavatanında bu program ile başarılı olursa Avrupa pazarı için de önümüzdeki yıl bir duyuru gerçekleştirebilir.

HarmonyOS 2.0

Çinli firma yıl sonuna kadar 200 milyon Huawei ve Honor modeline yeni işletim sistemini sunmak istiyor. Apple gibi kendi ekosistemini oluşturan Huawei, eğer amacına ulaşabilirse Android’in tahtını ciddi anlamda sallayabilir. Çinli üreticilerin de Huawei’nin yeni işletim sistemini kullanma ihtimali bulunuyor. Android gibi açık kaynaklı olan HarmonyOS’i önümüzdeki yıllarda diğer telefonlarda da görebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.